Haberi Paylaş
KYK bursları ne zaman yatar? KYK ne zaman yatacak 2023?

KYK bursları ne zaman yatar? KYK ne zaman yatacak 2023?

Gündem Haberleri

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrenciler verilen KYK bursu gündemde yer alıyor. KYK başvurularını tamamlanmasının ardından geçtiğimiz günlerde sonuçlar açıklandı. Öğrenciler ise KYK bursları ne zaman yatar? KYK ne zaman yatacak 2023? sorularının cevabını arıyor.

KYK burs başvurusu yapan adaylar heyecanla KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağını bekliyordu. Geçtiğimiz günlerde KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla beraber öğrencilerin gündemi değişti. Merak edilenler arasında KYK bursları ne zaman yatar? KYK ne zaman yatacak 2023?soruları yer alıyor. İşte merak edilenler...

KYK BURSLARI NE ZAMAN YATAR?

Bakan Kasapoğlu KYK burs ve kredileri ile ilgili yaptığı açıklamada ödemelerin Ocak ayında yapılacağını açıkladı. Ekim- Kasım- Aralık aylarının toplu ödemesinin de Ocak ayında hesaplara yatırılması bekleniyor.

2022 GEÇEN SENE KYK BURSLARI NE ZAMAN YATMIŞTI?

Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları 10 Kasım'da sona ermiş, sonuçlar ise 15 Aralık 2021 tarihinde ilan edilmişti. Geçen yılın bilgileri baz alındığında bu sene de başvuru sonuçlarının aralık ayının son haftasında açıklanması ön görülüyor. Ancak konu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi. KYK burs ve kredisi ödemeleri her ay, öğrencinin TC kimlik numarasının son rakamına göre ayın 6. ve 10.günleri arasında hesaplanarak yatırılıyor.

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Ne zaman Burs Gündem Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title