Haberler

KYK burs başvuruları başladı mı? KYK burs başvuru tarihi ne zaman, kimler başvurabilir?

Abone Ol

Üniversitelerin yeni eğitim-öğretim dönemine başlamasına çok az bir süre kaldı. Milyonlarca öğrenci, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurt, burs ve kredi başvuruları konusunda araştırmalara başlamış durumda. Peki, KYK burs başvuruları başladı mı? KYK burs başvuru tarihi ne zaman, kimler başvurabilir?

Üniversite tercihlerini yaparak üniversiteye gitmeyi hedefleyen adaylar, yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK'nın burs ve yurt olanaklarından yararlanabilecekler. Okulların açılmasına az bir süre kala burs başvuruları araştırılmaya başlandı. Peki, KYK burs başvuruları başladı mı? KYK burs başvuru tarihi ne zaman, kimler başvurabilir?

KYK BURS BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Kredi ve burs başvuruları geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde 15-17 Kasım 2022 tarihleri arasında kabul edildi. Bu yılın KYK burs ve kredi başvuruları da ÖSYM'in yerleştirme işlemlerini tamamlamasının ardından yine Kasım ayı içinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

KYK burs başvuruları başladı mı? KYK burs başvuru tarihi ne zaman, kimler başvurabilir?

KYK BURS BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN, KİMLER BAŞVURABİLİR?

Her yıl kasım ayında başlayan başvurular bu yıl da yine aynı tarihlerde başlaması bekleniyor. KYK burs ve kredilerine herhangi bir zam yapılmadı. KYK kredi ve burslarında artış yaşanabileceğine dair henüz Gençlik ve Spor Bakanlığından bir açıklama yok.İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10'uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

KYK burs başvuruları başladı mı? KYK burs başvuru tarihi ne zaman, kimler başvurabilir?

KİMLER BURS BAŞVURUSUNDA BULUNABİLİR?

Ön lisans öğrencileri,

Lisans öğrencileri,

İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.

Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında belirlenen puan türünde ilk 100'e giren öğrenciler,Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir.

Serhıldan Hülakü
Haberler.com - Gündem

Gündem Eğitim Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Enver Salih Dinçer sağlık durumu nasıl, neden öldü, yaşıyor mu? Enver Salih Dinçer hangi partiden? MÜGE ANLI CANLI İZLE 8 ARALIK | Müge Anlı Canlı İzleme Linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (8 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title