Ahi Evran Adalet Mesleki Eğitim Merkezi Açılışı - Haberler
Haberi Paylaş

Ahi Evran Adalet Mesleki Eğitim Merkezi Açılışı

Habermetre - Toplum
 - Güncelleme:
Ahi Evran Adalet Mesleki Eğitim Merkezi Açılışı

Ahi Evran Adalet Mesleki Eğitim Merkezi'nin açılışı Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ile Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül'ün video konferanstan katılımıyla gerçekleştirildi.

Ahi Evran Adalet Mesleki Eğitim Merkezi'nin açılışı Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ile Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül'ün video konferanstan katılımıyla gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanımız ve Adalet Bakanımızın katılımlarıyla 17 ilimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen açılış programının İzmir-Foça'daki merkezine bağlanan Valimiz Sayın İbrahim Akın, Ahi Evran Adalet Mesleki Eğitim Merkezi ile ilgili bilgiler verdi.

Amaçlarının hükümlüleri topluma yeniden kazandırmak olduğunu belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, "Burada kursiyerlere mobilya, metal ve makine teknolojileri, tarım, hayvan yetiştiriciliği ve hayvan sağlığı ile yiyecek-içecek gibi çeşitli alanlarda eğitim-öğretim verilecek. Mesleki ve teknik kurslarda başarılı olan kursiyerlere kalfalık ve ustalık belgesi verilerek onlara istihdam sağlanmış olacak. Açılışını gerçekleştirdiğimiz merkezlerin hayırlı olmasını diliyorum. " dedi.

Diğer illerin Valileri ile Cumhuriyet Başsavcılarının da programa canlı bağlantı yoluyla katılarak bilgiler verdiği açılış programı illerin aynı anda kurdele kesmesi ile sona erdi.

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan "Eğitim ve Öğretim İş Birliği Protokolü" kapsamında ilimizde hayata geçirilen Ahi Evran Adalet Mesleki Eğitim Merkezi'nin açılış programına Valimiz Sayın İbrahim Akın'ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Adalet Komisyonu Başkanı Hüseyin Sabuncuoğlu, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Baro Başkanı Onur Çanta, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Sadık Gülecen, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Açık Cezaevi Müdürü Temel Göğüş ile ilgili birim amirleri katıldı.

Habermetre / Toplum

Mesleki Eğitim Kırşehir Adalet İnfaz Toplum Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Habermetre tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Habermetre tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Habermetre kurumudur.
title