Kar Yolları Kapattı Öğrenciler Sınava Giremedi - Haberler
Haberi Paylaş

Kar Yolları Kapattı Öğrenciler Sınava Giremedi

İhlas Haber Ajansı - Genel

Kar yolları kapattı öğrenciler sınava giremedi Hayvanlarda yem ve yiyecek sorunu ortaya çıktı.

Kar yolları kapattı öğrenciler sınava giremedi

Hayvanlarda yem ve yiyecek sorunu ortaya çıktı.

- Muhtar Işık, "Köylünün erzakı azalmış durumda, hayvanlarımızın yemi bitmek üzere. Sınava gitmesi gereken öğrencilerimiz sınavlarına gidemedi. Köyümüzün bir an önce ulaşımının sağlanmasını yetkililerden bekliyoruz" dedi.

ADIYAMAN - Yaklaşık 2 haftadan beri ulaşımın sağlanamadığı Adıyaman'ın Sincik ilçesine bağlı Arıkonak Köyü'ndeki gençler hafta sonu yapılan sınavlara giremedi.

Adıyaman'ın Sincik ilçesi ve köylerinde kar yağışı hayatı felç etti. Yaklaşık iki hafta etkili olan kar yağışının ardından ilçeye bağlı Arakonak köyünde kar kalınlığı yer yer 2 metreye ulaştı. Günlerdir kapalı olan köy yolu nedeniyle elektriklerin kesik olduğu köye, elektrik dağıtım ekipleri ulaşamadı. Ekipler, ulaşamayınca köylü vatandaşlar elektrik sorununu kendileri gidermek zorunda kaldı.

Köyde, hayvanlarda yem ve yiyecek sorunu ortaya çıktı.

Hafta sonu yapılan açık öğretim sınavına girecek olan kişiler kapalı olan köy yolundan dolayı sınava giremedi. Öğrenciler mağdur oldu. Köyde 5 öğrenci sınava giremedi.

Arıkonak Köyü Muhtarı Mehmet Işık, kar yağışı nedeniyle köy yolunun 10 gündür kapalı olduğunu belirterek, bir hafta boyunca elektriklerin olmadığını iki gün önce köylünün toplanarak kendi imkanları ile elektrik arızasını giderdiğini söyledi.

Yetkililerin bir an önce köy yolunu ulaşıma açmalarını istediklerini belirten Muhtar Işık, "Köylünün erzakı azalmış durumda, hayvanlarımızın yemi bitmek üzere. Sınava gitmesi gereken öğrencilerimiz sınavlarına gidemedi. Köyümüzün bir an önce ulaşımının sağlanmasını yetkililerden bekliyoruz" dedi.

Sınava giremeyen Ahmet Sait Işık, ise hafta sonu yapılan açık öğretim sınavına kendisiyle birlikte diğer öğrencilerin giremediklerini belirterek, yetkililerin yolun açılması hususunda gerekeni yapmasını istedi.

İhlas Haber Ajansı / Genel

Adıyaman Muhtar Asker Genel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title