Haberler

İşten çıkartılan İBB çalışanları İHA'ya konuştu

Güncelleme:

İşten çıkartılan İBB çalışanları İHA'ya konuştu İşten çıkartılan İBB çalışanı Saim Tanır: "Bu iş bize çok masumane gelmiyor" İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul kar esaretindeyken Rumeli Kavağı'nda İngiltere Büyükelçisi ile yediği balığın faturası iki İBB çalışanına kesildi.

İşten çıkartılan İBB çalışanları İHA'ya konuştu

İşten çıkartılan İBB çalışanı Saim Tanır: "Bu iş bize çok masumane gelmiyor"

İSTANBUL - İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul kar esaretindeyken Rumeli Kavağı'nda İngiltere Büyükelçisi ile yediği balığın faturası iki İBB çalışanına kesildi. Hiçbir gerekçe göstermeden işten çıkartılan Rumeli Kavağı'nda ikamet eden iki İBB çalışanı, "Biz iki yakın arkadaşız. Aynı maddeden üst yönetim kararıyla işten çıkarılıyoruz. Esas biz bunu kamuoyuna soruyoruz yani. Nasıl böyle bir süreç olabilir. Bu iş bize çok masumane gelmiyor" dedi.

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, geçtiğimiz aylarda Tüm İstanbul karla mücadele ederken İmamoğlu'nun o sırada Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott'la Rumeli Kavağı'nda buluşarak balık yemiş, medyaya yansıyan görüntüler tepki toplamıştı. O görüntüleri basına sızdırdığı iddia edilen Rumeli Kavaklı iki yakın arkadaş ise hiçbir gerekçe sunulmadan işten çıkarıldığı öğrenildi.

Rumeli Kavağında yaşayan ve 6 yıl boyunca İBB'de görev yapmış olan Saim Tanır, "Ayın 24'üydü Osman'ı insan kaynaklarından çağırdılar. Ona işten çıkarıldığını söylediler. Biz yakın arkadaşız bu köyde, tabii şok olduk. Daha olayın ne olduğunu anlamamıştık ki ertesi gün de aynı aynı şekilde beni insan kaynaklarına çağırdılar. Üst yönetimin ikimize de aynı üslupla, üst yönetimin bizimle çalışmak istemediğini bu bağlamda iş akdinin bugün itibariyle son verildiğini, imzayı ister atalım, ister atmayalım atmazsak ise eve tebligat yoluyla bunu ileteceklerini beyan ettiler. Bizi hangi gerekçeyle işten çıkarıyorsunuz diye sorduğumuzda 'size bu konu hakkında bilgi veremeyiz. Üst yönetimden geldi' diyorlar. Ben İSPER çalışanıyım. Halkla İşler Müdürlüğü'ne görev yapıyorum. Benim kendi üstüme yani kendi yöneticilerim konu hakkında bilgi sahibi değildi. Neden çıkartıldığını yani benim kendi işte müdürlüğümü onlar dahil süreci bilmiyordu" ifadelerini kullandı.

İşten çıkarılma gerekçelerini öğrenmek istediklerini söyleyen Tanır, "Sorularımız var. Bizi neden işten çıkarttılar? Şimdi biz de bunu soruyoruz, ama cevap alamıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde 105 müdürlük 30 şirket, 2 adet te genel müdürlük var. 90 bine yakın bir personel çalışıyor büyük bir kurum. Bu büyük bir kurumun içinde Rumeli Kavak'ı İstanbul'un en küçük köylerinden, mahallelerinden bir tanesi. Biz iki yakın arkadaşız. İkimiz de yarım gün arayla diyelim. Yani bir gün arayla aynı maddeden üst yönetim kararıyla işten çıkarılıyoruz. Esas biz bunu kamuoyuna soruyoruz yani. Nasıl böyle bir süreç olabilir? Bizim esas bağladığımız nokta bu. Durduk yere yüz kızartıcı suçtan işten çıkartılıyoruz. Bize çok masumane gelmiyor bu iş. Yakın gündemde de Rumeli Kavak'ı ile başkan bey gündem oldu. Olabilir yani" dedi.

"Karar yukarıdan geldi"

Gerekçe gösterilmeden işten çıkartılan İBB şehir hatlarında gişe görevlisi olan Osman Turan ise "İşinize son verdik dediler. Sebep dedim söyleyebilecekleri bir durum yokmuş yukarıdan gelen böyle bir karar varmış. Benim işime son veriyorsunuz ama hangi sebep, sebebi ne dedim. Yani son verdik ama bunun bir sebebi yok. Bu mudur dedim ben de sonrasında ise 'benim açıklayabileceğim bir durum değil' dedi. Yukarıdan dedi öyle bir karar geldi dediler. Tamam dedim yani. Hayırlısı olsun" şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhlas Haber Ajansı İstanbul Rumeli Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title