Haberler

İstanbul Adalet Sarayı'nda Arabuluculuk Merkezine Yoğun İlgi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Kira konusunda arabuluculuk dönemi başlamasıyla birlikte İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan arabuluculuk merkezine yoğunluk yaşandı. Açılan arabuluculuk bürolarında ev sahibi ile kiracı arasında yaşanan anlaşmazlığın kısa sürede çözüme kavuşması bekleniyor.

Kiracı ile ev sahibi arasında arabuluculuk dönemi: İlk gün başvuru sayısı 250 oldu

İSTANBUL - Kiracı ile ev sahibi arasındaki arabuluculuk döneminin başlamasıyla birlikte İstanbul Adalet Sarayı'na ilk gün 250 başvuru yapıldı.

Kira ve kat mülkiyeti hukuku kaynaklı anlaşmazlıklarda bugünden itibaren arabulucularda çözüm bulunabilecek. Kiracı ve ev sahipleri adliyelerde bulunan arabuluculuk bürosuna başvuru yapabilecek. Sistem başvurunun sonrasında otomatik olarak taraflara bir gün sonra arabulucu atıyor. Taraflara sistem tarafından 3 hafta süre tanınıyor. Eğer bu sürede taraflar anlaşamaz ise bir hafta ek süre daha veriliyor. Taraflar toplam 4 hafta içinde anlaşamadığı takdirde dava açılıyor.

İlk gün arabuluculuk bürosunda 250 başvuru yapıldı

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan arabuluculuk bürosuna vatandaşlar sabah saat 09.00'dan itibaren başvuruda bulunmak için geldi. Arabuluculuk bürosuna yapılan 300 başvurudan 250'sinin kira anlaşmazlıklarından oluştuğu öğrenildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Emlak

Çağlayan Adalet Sarayı kiracı 3. Sayfa Emlak Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman? Eljif Elmas Galatasaray'a mı geliyor?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title