Haberi Paylaş

İrfan Fidan kimdir? İrfan Fidan kaç yaşında, nereli? İrfan Fidan hayatı ve biyografisi!

Gündem Haberleri

İrfan Fidan kimdir? İrfan Fidan kaç yaşında, nereli? İrfan Fidan hayatı ve biyografisi!

Adını sıklıkla duyduğumuz isimlerden biri olan İrfan Fidan hakkında merak edilenler var. Son zamanlarda gündemde olan isimler arasında yer alan İrfan Fidan'ın kim olduğu ve hayatı merak ediliyor. Peki, İrfan Fidan kimdir? İrfan Fidan kaç yaşında, nereli? İrfan Fidan hayatı ve biyografisi!

Gündemde yer alan isimlerden biri olan İrfan Fidan hakkında detaylar merak ediliyor. Vatandaşlar adıyla sıklıkla karşılaştığı isim olan İrfan Fidan'ın hayatını araştırıyor. Peki, İrfan Fidan kimdir? İrfan Fidan kaç yaşında, nereli? İrfan Fidan hayatı ve biyografisi! Detaylar haberimizde.

İRFAN FİDAN KİMDİR?

15/7/1974 tarihinde Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ordu'da bitirmiştir. 1992 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1996 yılında mezun olmuştur. 1997 yılında Ankara adli yargı hâkim adayı olarak kamu görevine başlamıştır. 1999 yılında stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Kayseri Akkışla, Erzurum Aşkale, Zonguldak Çaycuma, Hatay Dörtyol, İstanbul Şişli ve İstanbul Cumhuriyet savcısı olarak görev yapmıştır. 2012 yılında TMK 10. madde ile yetkili Cumhuriyet savcısı olarak atandıktan sonra 16/1/2015 ile 26/7/2016 tarihleri arasında İstanbul Cumhuriyet başsavcı vekilliği, bu tarihten 27/11/2020 tarihine kadar İstanbul Cumhuriyet başsavcılığı görevlerini yürütmüştür.

27/11/2020 tarihinde Yargıtay üyesi olmuş, Sayın Cumhurbaşkanı tarafından 23/1/2021 tarihinde Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilmiş ve 25/1/2021 tarihinde göreve başlamıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

İrfan Fidan Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title