Haberi Paylaş
İOKBS sınavı açıklandı! MEB sonuçları açıklandı mı? İOKBS bursluluk sınavı sorgulama ekranı! MEB İOKBS burs sonuçları!

İOKBS sınavı açıklandı! MEB sonuçları açıklandı mı? İOKBS bursluluk sınavı sorgulama ekranı! MEB İOKBS burs sonuçları!

Gündem Haberleri

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKSB) sınavının sona ermesiyle öğrenciler ve veliler sınavın sonucunu merak ediyor. İOKBS sınavı açıklandı! MEB sonuçları açıklandı mı? İOKBS bursluluk sınavı sorgulama ekranı! MEB İOKBS burs sonuçları!

İokbs 2022 Bursluluk Sınavının tamamlanmasıyla birlikte sınava katılım gösteren binlerce aday, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanarak erişime açılması beklenen İOKBS sınav sonuçlarını araştırıyor.21 Nisan- 13 Mayıs tarihleri arasında başvuruları yapılan İOKBS sınavı 4 Eylül Pazar günü uygulanmıştı. Şimdi ise sınava giren öğrenciler MEB İOKBS sonuçlarını bekliyor. İOKBS sınavı açıklandı! MEB sonuçları açıklandı mı? İOKBS bursluluk sınavı sorgulama ekranı! MEB İOKBS burs sonuçları!

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik olarak İOKBS, 4 Eylül 2022 tarihinde Türkiye saati ile saat 10.00'da düzenlendi. 120 dakika sürensınav 12:00'da sona erdi. İOKBS bursluluk sınav sonuçları MEB tarafından erişime açıldı. MEB bursluluk sınav sonuçları MEB tarafından açıklandı.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde "Sınav Sonuç Belgesi"ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

MEB tarafından 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık, 10, 11. Sınıflara verilen İOKBS bursu her ay öğrencilere verilmekte. İOKBS bursu ise MEB tarafından 663,87 TL olarak belirlendi. Bursluluk ücretleri, memur maaşlarına bağlı olarak belirlenmekte. Her yıl düzenlenen İOKBS bursuna yılda iki kez iyileştirilme yapılmakta.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKSB) ortaokulların 5, 6, 7, 8'inci, liselerin hazırlık sınıfı ile 9, 10 ve 11'inci sınıfların devletten düzenli burs alabilmek için girdikleri sınavdır. İOKBS için öğrencinin ailesinde kişi başına düşen yıllık gelir hesaplanır.

Bursluluk sınavına başvurmak için bazı şartlara uygunluk göstermeniz beklenir. Bu şartları sırayla yazmak gerekirse;

– KKTC veya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

– 5, 6, 7, 8, 9, 10 veya 11. Sınıf bünyesinde eğitim görüyor olmak,

– Sınavın gerçekleştirildiği yıl içerisinde okul değiştirmeye yönelik ceza almamak,

– Bulunduğu sınıfta sınıf tekrarı yapmamış (sınıfta kalmamış) olmak,

– Aileye gelen paranın yıllık olarak kişi başına düşen miktarının her yıl belirlenen miktardan az olmasıdır.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Açıklandı

?? https://t.co/5t4cqUjqz5 pic.twitter.com/YO4zyJvDQI

— Millî Eğitim Bakanlığı (@tcmeb) September 23, 2022
Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

milli eğitim bakanlığı İOKBS Burs Gündem Eğitim Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title