İnegöl'de okullar tatil mi? 19 Ocak bugün Bursa'da kar tatili var mı? - Haberler
Haberi Paylaş

İnegöl'de okullar tatil mi? 19 Ocak bugün Bursa'da kar tatili var mı?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
İnegöl'de okullar tatil mi? 19 Ocak bugün Bursa'da kar tatili var mı?

Bazı şehirlerde il genelinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve ulaşımda yaşanabilecek sorunlar sebebiyle öğrencilerin ve personelin güvenliği için eğitime bir gün ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtilmesinin üzerine hangi şehirlerde okullar tatil edildi? İnegöl'de yarın okullar tatil mi? Son dakika İnegöl'de kar tatili var mı? İnegöl'de okullar tatil mi?

İnegöl'de okullar tatil mi? sorusunun yanıtı merak ediliyor. İnegöl'de okulların tatil olup olmadığı yönünde bilgiler, gelen son dakika haberleri araştırılıyor. Peki ama Bursa Valiliği'nden okulların tatil olup olmadığına dair bir açıklama geldi mi?

İNEGÖL'DE OKULLAR TATİL Mİ?

Türkiye'nin çeşitli illerinde etkili olan kar yağışının ardından art arda tatil haberleri gelmeye başladı. Aralarında Diyarbakır, Adana ve Konya gibi büyükşehirlerimizin de olduğu 52 ilimizde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Bursa'nın İnegöl, Büyükorhan, Keles, Yenişehir ve Harmancık ilçelerinde kar nedeniyle yarın okullar tatil edildi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Twitter hesabından açıklamada bulundu ve okulların tatil olduğunu açıkladı.

Büyükorhan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, meteorolojik değerlendirmelere göre, ilçede yoğun kar yağışının öngörüldüğü belirtilerek, "Buzlanma, don olayı gibi riskler nedeniyle 19 Ocak çarşamba günü eğitim faaliyetlerine 1 gün ara verilmiştir. Kamuda çalışan hamile ve engelli vatandaşlar idari izinli sayılacaktır." ifadelerine yer verildi.

Keles Kaymakamlığından yapılan açıklamada da "İlçemizde etkili olan yoğun kar yağışı, don ve ulaşımda yaşanabilecek muhtemel riskler nedeniyle ilçe genelinde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir." ifadeleri yer aldı.

Yenişehir ve Harmancık kaymakamlıklarından yapılan açıklamada ise yarın tüm kademelerde eğitime ara verildiği, hamile ve engelli kamu personelinin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Haberler.com - Gündem

İnegöl, Bursa, Gündem, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title