Haberler

IELTS sınav ücreti ne kadar 2022? IELTS sınav tarihleri ne zaman?

Abone Ol

Her yıl birçok kişinin girdiği sınav olan IELTS hakkında bilgi arayan kişiler artmaya başlamaktadır. Yurtdışında eğitim almak isteyen ve kullanılan dili İngilizce olan yabancı ülkelerdeki üniversiteler için zorunlu olan yabancı dil sınavı olan IELTS , yurtdışı eğitimi dışında göçmenlik başvuruları için de gereklidir. Peki, IELTS sınav ücreti ne kadar? IELTS sınav tarihleri ne zaman?

Dünya genelinde birçok kuruluş tarafından kabul gören İngilizce yeterlilik sınavı olan IELTS , her yıl birçok kişi tarafından başvurulan bir İngilizce dil sınavıdır. İngilizce yeterliliğinizi 4 adımda test eden sınavda dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümleri vardır. Sınava giren kişiler bu 4 adımdan da değerlendirilir. Akademik ve genel olarak iki türe ayrılmaktadır. IELTS sınavına girecek kişilerin merak ettiği konular ise IELTS sınav ücreti ne zamanıdır. Peki, IELTS sınav ücreti ne kadar?

IELTS SINAV ÜCRETİ NE KADAR 2022?

22 Ağustos 2022 tarihindeki güncel IELTS ücreti 2400 TL olarak belirlendi. Gireceğiniz sınav türüne bağlı olarak sınav ücretinde değişiklik olmaktadır.

Kağıt üzerinden ve bilgisayarlı olan IELTS sınav ücreti 2400 TL iken,

IELTS Life Skills A1 ve Life Skills B1 sınav ücreti 2700 TL'dir.

Bilgisayar üzerinden olan IELTS UKVI sınavı ise 2815 TL'dir.

Döviz kurundaki artış ve azalmalar nedeniyle fiyatlar zamanla değişiklik göstermektedir.

IELTS SINAV TARİHLERİ

Geçtiğimiz tarihler dışında 22 Ağustos 2022 tarihi itibariyle önümüzdeki IELTS sınav tarihleri şu şekildedir;

27 Ağustos 2022 Cumartesi günü (Academic)

3 Eylül 2022 Cumartesi günü (Academic ve General Training)

10 Eylül 2022 Cumartesi günü (Academic)

15 Eylül 2022 Perşembe günü (Academic)

24 Eylül 2022 Cumartesi günü (Academic ve General Training)

8 Ekim 2022 Cumartesi günü (Academic ve General Training)

13 Ekim 2022 Perşembe günü (Academic)

22 Ekim 2022 Cumartesi günü (Academic)

29 Ekim 2022 Cumartesi günü (Academic ve General Training)

10 Kasım 2022 Perşembe günü (Academic ve General Training)

19 Kasım 2022 Cumartesi günü (Academic ve General Training)

26 Kasım 2022 Cumartesi günü (Academic)

3 Aralık 2022 Cumartesi günü (Academic ve General Training)

8 Aralık 2022 Perşembe günü (Academic)

10 Aralık 2022 Cumartesi günü (Academic)

17 Aralık 2020 Cumartesi günü (Academic ve General Training)

Osman Demir
Haberler.com - Gündem

Ösym Gündem Haberler

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? 10 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Gönül Dağı 118. bölüm fragmanı izle! Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı izle! Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (10 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Bursa'da Deprem mi oldu? Bursa'da nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title