Haberler

İçişleri bakanı Ali Yerlikaya kimdir, nereli? Ali Yerlikaya ve Hamza Yerlikaya akrabamı? İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya aslen nereli, kaç yaşında?

Abone Ol

Kabine'nin bakanlıkları dağıtılırken 21 Haziran sabahı da bakan yardımcıları Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararname ile atandı. Vatandaşların dikkatini çeken bir isim ise İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya oldu. Süleyman Soylu'nun koltuğunu devralan Yerlikaya merak ediliyor. İçişleri bakanı Ali Yerlikaya kimdir, nereli? Ali Yerlikaya ve Hamza Yerlikaya akrabamı? İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya aslen nereli, kaç yaşında?

Yeni bakan Ali Yerlikaya merak ediliyor. Peki, İçişleri bakanı Ali Yerlikaya kimdir, nereli? Ali Yerlikaya ve Hamza Yerlikaya akrabamı? İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya aslen nereli, kaç yaşında? İşte detaylar…

ALİ YERLİKAYA KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Yerlikaya, 1968 tarihinde Konya'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Konya'da tamamladı.1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi "Kamu Yönetimi" bölümünden mezun oldu. 1990-2003 yılları arasında Erzin, Felahiye, Derabucak, Hilvan ve Sarıkaya Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2003-2004 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, 2004-2007 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevinde bulundu.

Valilik görevleri:

13.12.2007 - 17.05.2010 tarihleri arasında Şırnak Valiliği,

23.05.2010 - 09.08.2012 tarihleri arasında Ağrı Valiliği,

17.08.2012 - 03.03.2015 tarihleri arasında Tekirdağ Valiliği,

05.03.2015 - 03.11.2018 tarihleri arasında Gaziantep Valiliği ve

26 Ekim 2018 - 3 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul Valiliği görevlerinde bulundu.

İçişleri Bakanı

3 Haziran 2023 tarih ve 2023/284 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile İçişleri Bakanlığı görevine atanan Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, Hatice Nur Hanım ile evli dört çocuk babasıdır.

ALİ YERLİKAYA VE HAMZA YERLİKAYA AKRABA MI?

İkili hakkında akraba oldukları yönünde iddialar bulunmaktadır. Ali Yerlikaya Konyalı Hamza Yerlikaya ise Sivaslıdır. Bilinen bir akrabalık bağları tespit edilememiştir.

İçişleri bakanı Ali Yerlikaya kimdir, nereli? Ali Yerlikaya ve Hamza Yerlikaya akrabamı? İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya aslen nereli, kaç yaşında?

Serhıldan Hülakü
Haberler.com - Gündem

İçişleri Bakanlığı Hamza Yerlikaya Ali Yerlikaya Gündem Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title