İbo Show konuğu Linet kimdir, nereli? Linet kaç yaşında? Linet hayatı ve biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

İbo Show konuğu Linet kimdir, nereli? Linet kaç yaşında? Linet hayatı ve biyografisi!

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
İbo Show konuğu Linet kimdir, nereli? Linet kaç yaşında? Linet hayatı ve biyografisi!

Şarkılarıyla sevilen isimlerden biri olan Linet, ilk albümünü 1995 yılında yayınladı ve şarkılarını her zaman "playback" yerine canlı olarak seslendirdi. Sesiyle çok sevilen Linet, İbo Show konuğu oluyor. Linet hakkında merak edilenleri sizler için derledik. İbo Show konuğu Linet kimdir, nereli? Linet kaç yaşında? Linet hayatı ve biyografisi!

10 yaşındayken ilk albümünü İsrail'de yapan ve 1993 yılında Ani Ana isimli şarkı ile Eurovision Şarkı Yarışması İsrail elemelerine katılan Linet hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Türkiye'deki ilk albümü "Linet"i hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde… Linet nereli ve kaç yaşında? Linet kimdir? Nerede doğdu, kaç yaşında, dizileri, filmleri ve albümleri…

Linet 5 Mart 1975 tarihinde İsrail Tel Aviv'de dünyaya gelmiştir. Tam olarak adı, Linet Menaşi'dir. Annesi bir dönemlerin önemli Türk sanat müziği şarkıcılarından olan Bursalı Leyla Özgecan (Leya Bonana), babası ise İstanbullu Şumuel Menaşe'dir. Lise eğitimini İsrail'de tamamlayan Linet, ardından İsrail Ordusunda 3 ay askerlik yapmıştır. Linet'in iki kız kardeşi bulunmaktadır.

Annesinden şarkı söylemeyi öğrenen ve beş yaşındayken ilk sahne deneyimini yaşayan Linet; 10 yaşında ilk albümünü çıkarmıştır. 1993 yılında Ani Ana isimli şarkı ile Eurovision Şarkı Yarışması İsrail elemelerine katılan sanatçının Türkiye'deki ilk albümü ise 1995 yılında yayınlanmıştır. Türkçe ve İbranice'nin yanı sıra Arapça ve İngilizce şarkılar da söyleyen Linet, 17 yaşındayken Orhan Gencebay ile tanışmış ve Gencebay'ın şarkılarından oluşan bir albüm yayınlamıştır. Linet, bu albümle iki Altın Plak kazanmıştır.

İbo Show konuğu Linet kimdir, nereli? Linet kaç yaşında? Linet hayatı ve biyografisi!

2003 yılında İsrail'de "Different Woman" adlı bir stüdyo albümüne imza atan sanatçı, aynı zamanda İsrail'de şekerci dükkânı açarak ticaret işine de atılmış, bu dönemde aşırı kilo alan şarkıcı, müziğe geri dönebilmek için yaklaşık 40 kilo vermiştir.

2006 yılında Türkiye'ye dönme kararı alan Linet çeşitli mekanlarda sahne almaya başlamış, 2009 yılında da "Paylaşmak İstiyorum" adlı beşinci albümünü müzikseverlerin beğenisine sunmuştur.

Birlikte Söyleyelim

Para Para

Hayatın Çiçeği, Anne

Et Libi Koveş

Linet

Linet'in müzik kutusu

Ölümsüz Aşk

Different Woman

Layla

Paylaşmak İstiyorum

Kalbimin Sahibi Sen

Yorum Farkı

Yorum Farkı II

Bilir misin?

2013 – 12.Magazinci.com İnternet Medyası (En İyiler) – Yılın Fantezi Müzik Yorumcusu

2015 – Türk Müziği Gönül Dostları Derneği Ödülleri – Türk Müziğini En İyi İcra Eden Sanatçı (Altın Mikrofon)

2016 – MGD 22.Altın Objektif Ödülleri – En İyi Albüm (Yorum Farkı II)

2016 – 7.Quality Of Magazine Dergisi Ödülleri – En Quality Kadın Sanatçı

Haberler.com - Gündem

Türkiye İsrail Şarkı Linet Gündem Magazin Güncel Haberler

title