Haberler

HÜDA PAR TBMM'de yemin etti mi? HÜDA PAR mecliste yemin etti mi, tüm vekiller yemin metnini okudu mu?

Gündem Haberleri

Sosyal medyada HÜDA PAR'ın mecliste yemin edip etmeyeceği merak ediliyordu. HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı, TBMM'de milletvekili yemin metnini okudu. Peki, HÜDA PAR TBMM'de yemin etti mi? HÜDA PAR mecliste yemin etti mi, tüm vekiller yemin metnini okudu mu? İşte detaylar...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, 28. Dönem Milletvekili Ant İçme Töreni için toplandı. Devlet Bahçeli ile başlayan yemin töreni, diğer vekillerin tek tek kürsüye çıkması ile devam ediyor. Peki, HÜDA PAR TBMM'de yemin etti mi? HÜDA PAR mecliste yemin etti mi, tüm vekiller yemin metnini okudu mu? Ayrıntılar sizlerle...

AK Parti listesinden milletvekili adayı olan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Serkan Ramanlı, TBMM'de milletvekili yeminini okudu. Seçim sürecinde HÜDA PAR vekillerinin yemin metnini okumayacağı iddia edilmiş, parti kaynakları bu söylemleri reddetmişti.

Seçime AK Parti listesinden giren HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı, Batman Milletvekili Serkan Ramanlı da kürsüye çıkıp yemin metnini okudu.

Seçim sürecinde HÜDA PAR vekillerinin yemin metnini okumayacağı iddia edilmiş, parti kaynakları bu söylemleri reddetmişti.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu da geçtiğimiz günlerde TBMM'de yapılacak milletvekili yemin töreniyle ilgili, "Milletvekili yeminini elbette okuyacağız. Herhangi bir ekleme veya çıkarma yapma gibi bir düşüncemiz yok, böyle bir şey mümkün de değil. Milletimize en iyi şekilde hizmet etmek için buraya geldik, şov yapmaya gelmedik" demişti.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

HÜDAPAR Gündem Politika Haberler

title