Haberler

Hikmet Onat, Yargıtay 7. Hukuk Daire Başkanlığı'na yeniden seçildi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca yapılan seçim sonucunda 7. Hukuk Dairesi Başkanlığı'na Hikmet Onat yeniden seçildi.

Bugün Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca gerçekleştirilen seçim sonucunda yeterli oyu alan 7. Hukuk Dairesi Başkanlığı'na aynı daire başkanı Hikmet Onat yeniden seçildi.

HİKMET ONAT KİMDİR?

13.01.1964 tarihinde Siirt'te doğmuştur. Siirt Lisesini bitirmiş, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1986 yılında mezun olduktan sonra, askerliğini Keşan'da yedek subay olarak yapmıştır.

Siirt hâkim adayı olarak mesleğe başlayan Onat; sırasıyla Pertek/Tunceli, Kelkit/Gümüşhane, Develi/Kayseri, Lüleburgaz/Kırklareli, Sincan ve Ankara Hâkimliği görevlerinde bulunmuştur.

15.12.2014 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Hikmet Onat, Yargıtay Büyük Genel Kurulunca 10.09.2019 tarihindeOn Dördüncü Hukuk Dairesi Başkanlığına seçilmiştir.

Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu'nun22.06.2021 tarihli ve 196 sayılı kararı ile Yargıtay On Dördüncü Hukuk Dairesi ile Yargıtay Yedinci Hukuk Dairesinin birleşmesi üzerine, aynı kararla Yedinci Hukuk Dairesi Başkanlığına görevlendirilmiştir.

11.09.2023 tarihinde Yargıtay Büyük Genel Kurulunca yapılan seçim sonucunda Yargıtay Yedinci Hukuk Dairesi Başkanlığına ikinci kez seçilmiş olup, halen bu görevini sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Haberler.com / Hukuk

Hikmet Onat Yargıtay Hukuk Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

The Game Awards 2023 kazananları kim oldu? Yılın en iyi oyunu belli oldu mu? ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU? 2024 Asgari Ücret belli oldu mu, ne kadar olacak, saatlik ne kadar? Asgari Ücret günlük net! İşte konuşulan son rakamlar! YUNANİSTAN KAPI VİZESİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? Yunan Adaları kapıda vize başladı mı? Yunanistan kapı vizesi kaç günde çıkar? ABD GAZZE KARARI SON DAKİKA! ABD'nin Gazze açıklaması nedir? Gazze ateşkes olacak mı? GEBZE FABRİKA YANGINI SON DAKİKA | Gebze yangın son durum ne, söndürüldü mü? İskoçlar Çetesi çökertildi mi? Kafes-17 operasyonuyla çökertilen İskoçlar Çetesi lideri, elebaşı kim? Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (108. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Adım Farah YENİ BÖLÜM (24. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Adım Farah yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (117. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (354. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (9 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 9 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title