Haberler

HDP'nin yeni eş başkanı Sultan Özcan kimdir, nerelidir, kaç yaşında, evli mi?

Abone Ol

14 Mayıs seçimlerinde istediği sonuçları alamayan HDP'de yeni eş genel başkanları belirlendi. HDP tabanından yükselen "değişim" çağrısı ardından eski eş başkanlar tepki toplamıştı. Buna göre mevcut MYK üyesi Sultan Özcan ve Selahattin Demirtaş'ın avukatı, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi MYK üyesi Cahit Kırkazak'ın eş genel başkan olması kararlaştırıldı. Peki, HDP'nin yeni eş başkanı Sultan Özcan kimdir, nerelidir, kaç yaşında, evli mi? İşte detaylar…

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Pazar günü olağanüstü kongre ile yeni ve sembolik bir yönetim belirleyecek. 14 Mayıs seçimlerinde Meclis'te istediği çoğunluğu oluşturamayan HDP seçimlere Emek ve Özgürlük İttifakı altında girmiş ve 5.744.004 oy almıştı. Seçimden sonra ittifak üyelerinin kendi gruplarına geçmesiyle HDP/ Yeşil Sol Parti'de milletvekili koltuğu sayısı düşmüştü. Peki, HDP'nin yeni eş başkanı Sultan Özcan kimdir, nerelidir, kaç yaşında, evli mi? Detaylar haberimizdedir…

HDP'NİN YENİ EŞ BAŞKANI SULTAN ÖZCAN KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDA, EVLİ Mİ?

Sultan Özcan, 1965 yılında Kayseri'nin Develi ilçesinde doğdu. Ailesiyle birlikte Adana'ya giden Özcan, 1985 yılında Çukurova Üniversitesinde devlet memuru olarak çalışmaya başladı.

12 yıllık memuriyet hayatından sonra özel sektörde çeşitli alanlarda çalıştı. Özcan, çeşitli sendika ve dernek yönetimlerinde bulundu. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri HDP 25. Dönem Milletvekili Adayı olmuştu.

Serhıldan Hülakü
Haberler.com - Gündem

Yeşil Sol Parti Sultan Özcan Gündem Yaşam Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title