Haber : Hatay Lise Taban Puanları 2022: Hatay Lise Kontenjanları! Hatay lise yüzdelik dilimleri! Hatay'daki liseler ve puanları! - Haberler

Haberi Paylaş

Hatay Lise Taban Puanları 2022: Hatay Lise Kontenjanları! Hatay lise yüzdelik dilimleri! Hatay'daki liseler ve puanları!

Hatay Lise Taban Puanları 2022: Hatay Lise Kontenjanları! Hatay lise yüzdelik dilimleri! Hatay'daki liseler ve puanları!

Hatay lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Hatay'daki liseleri eklemeye başladılar. Hatay liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Hatay lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Hatay Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Hatay lise taban puanları ve Hatay lise yüzdelikleri haberimizde...

Hatay lise taban puanları merak ediliyor. Hatay lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Hatay'daki liseleri eklemeye başladılar. Hatay liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Hatay lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Hatay Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Hatay lise taban puanları ve Hatay lise yüzdelikleri haberimizde...

Hatay lise yüzdelik dilimleri ve kontenjanlar şu şekildedir:

Hatay Lise Taban Puanları 2022: Hatay Lise Kontenjanları! Hatay'daki liseler ve puanları! Hatay lise yüzdelik dilimleri!

Daha fazla lise için aşağıdaki bağlantı üzerinden Hataylise taban puanları ve yüzdelik dilimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hatay lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri için HATAYLİSE TABAN PUANLARI 'na tıklayınız.

2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak olup, 20 Temmuz 2022 saat 17.00'ye kadar sürecek.

Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler. Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.

Sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne, sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8'inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il, ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak.

Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılacak.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Lise Yüzdelik Dilimleri Lise Taban Puanları Taban Puanları Hatay Gündem Yaşam Haberler

title