Haberler

Hamas askeri, İsrail tankının üzerine koşup içine patlayıcı attı

Son Güncelleme:
Abone Ol

İsrail'in abluka altına aldığı Gazze'deki katliamları devam ederken bölgeden yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Sokak çatışmalarına evrilen savaşta Hamas askerlerinden biri, İsrail tankının içine patlayıcı attığı anların görüntüsünü tepe kamerası ile saniye saniye kaydetti.

Günlerdir Gazze'de katliam yapan İsrail askerleri ile Hamas arasındaki çatışmalar devam ederken bölgeden gelen bir görüntü izleyenleri hayretler içerisinde bıraktı. Bahsi geçen görüntüde Hamas askerlerinden birinin hareket halindeki İsrail tankının üzerine koşarak içerisine patlayıcı attığı anlar yer alıyor.

CAN KAYBI 13 BİNİ AŞTI

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı operasyon başlatmıştı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırı başlatmıştı. Okulları, evleri, camileri bombalayan İsrail sivillerin sığındığı hastaneleri de aralıksız vuruyor. 40 gündür süren katliamda Gazze'de 13 binden fazla insan can verdi, binlerce insan ise yaralı. Enkaz altında kaldığı düşünülen yaklaşık 6 bin kişinin ise kayıp olduğu rapor edildi.

Hamas militanı, İsrail tankının üzerine koşup içine patlayıcı attı

HASTANELERİ DE BOMBALIYORLAR

Kentte uygulanan abluka nedeniyle kentte yakıt, elektrik ve su bulunmuyor. Bu nedenle insanlar ölüme terk edilmiş durumda. İsrail bir yandan da sivillerin sığındığı, yaralıların kaldırıldığı hastaneleri bombalıyor. İsrail ordusu, geçen hafta da Gazze'de binlerce hasta ile yerinden edilmiş sivilin bulunduğu, bölgenin en büyük sağlık tesisi Şifa Hastanesine baskın düzenlemişti. İsrail'in, baskının ardından tüneller ve cephanelikler yerine binada bulduğunu iddia ettiği paslı silahlar ve birkaç kamerayı kanıt olarak sunması, eleştirilere neden olmuştu.

Hamas militanı, İsrail tankının üzerine koşup içine patlayıcı attı

TANKIN İÇİNE PATLAYICI BIRAKTI

Gazze'de İsrail askerleri ile Hamas güçleri arasında da zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanıyor. O anlara ilişkin görüntüler yayınlayan Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları son olarak bir kişinin İsrail tankının içine patlayıcı bıraktığı anlara ilişkin videoyu paylaştı.

Hamas militanı, İsrail tankının üzerine koşup içine patlayıcı attı

Hamas militanı, İsrail tankının üzerine koşup içine patlayıcı attı

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Orta Doğu

İsrail Gazze Orta Doğu Dünya Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title