Haberi Paylaş

Haluk Pekşen kimdir? Haluk Pekşen kaç yaşında, nereli? Haluk Pekşen mesleği ne? Haluk Pekşen hayatı ve biyografisi!

Gündem Haberleri

Haluk Pekşen kimdir? Haluk Pekşen kaç yaşında, nereli? Haluk Pekşen mesleği ne? Haluk Pekşen hayatı ve biyografisi!

Siyasetçi, iş adamı ve avukat olan Haluk Pekşen sıklıkla arama motorlarında aratılıyor. Vatandaşın merakla araştırdığı Haluk Pekşen hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor. Haluk Pekşen kimdir? Haluk Pekşen kaç yaşında, nereli? Haluk Pekşen mesleği ne? Haluk Pekşen hayatı ve biyografisi!

İsmini sıklıkla duyduğumuz iş adamı, siyasetçi ve avukat olan Haluk Pekşen vatandaşlar tarafından araştırılmakta. CHP Trabzon Milletvekilliği görevi ile bilinen Haluk Pekşen, siyaseti ile dikkatleri üzerinde topluyor. Peki, Haluk Pekşen kimdir? Haluk Pekşen kaç yaşında, nereli? Haluk Pekşen mesleği ne? Haluk Pekşen hayatı ve biyografisi!

HALUK PEKŞEN KİMDİR?

Haluk Pekşen (d. 11 Eylül 1961, Yokuşlu, Yomra, Trabzon), Türk siyasetçi ve avukat.

Pekşen, 1961 yılında Yomra'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Avukat olarak çalıştıktan sonra 25 ve 26. Dönem Trabzon milletvekilliği yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Pekşen, İngilizce bilmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında şirketlerin avukatlık ve danışmanlıklarını yaptı. 2000 yılında 5 yıllık kalkınma plan komisyonu çalışmalarında yer aldı. "Balyoz Savunma" ve " Bir Ülke Geleceğini Arıyor" adında eseri var. İngilizce biliyor ve evliliğinden 2 tane çocuğu var. 2001 ekonomik krizi sonrası özellikle bankacılık sektörünün yeniden yapılanması için yapılan yasa çalışmalarında aktif olarak yer almıştır.

2006 yılında Türkiye Kızılay Derneği Hukuk Müşavirliği görevini üstlenen Haluk PEKŞEN birçok Kanun, Yönetmelik ve tüzük çalışmalarını en üst kalitede yerine getirmiştir.

Çok sayıda sivil toplum örgütünün kurucu ve yöneticiliğini yaptı. Yurt içi ve yurt dışı çok sayıda şirket ve işletmede avukatlık, danışmanlık ve icra kurulu görevinde bulundu. Havacılık, Bankacılık, Gümrük, Dış Ticaret Yasası başta olmak üzere çok sayıda yasa, tüzük ve yönetmeliğin hazırlık çalışmalarında görev yaptı. İpekyolu Projesi (Merkez Türkiye), Eurocontrol Konvansiyonu Mevzuatı, Serbest Bölgeler Mevzuatı, hukuk, bankacılık ve finansman konuları başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde çok sayıda söyleşi ve makaleleri yayımlandı.

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Milletvekili Haluk Pekşen Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title