Haberi Paylaş

Habertürk canlı yayın izle! ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI! Habertürk canlı izle!

Gündem Haberleri

Habertürk canlı yayın ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde milyonların merakla beklediği zammı canlı izlemek isteyenler Habertürk canlı yayın izle! Habertürk canlı izle! araştırması yapmakta.

Habertürk canlı izle linki merak ediliyor. Habertürk canlı yayın ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde milyonların merakla beklediği zammı canlı izlemek isteyenler Habertürk canlı yayın izle! Habertürk canlı izle! araştırması yapmakta. İşte detaylar...

Habertürk canlı izlemek için HABERTÜRK CANLI İZLE 'ye tıklayınız.

Bu kapsamda Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zammın belirlenmesi için çalışmalara başladı. Hafta içi iki kere toplanan komisyon, ek zam için bir oran belirledi. Milyonlarca insanın gözü de yapılacak açıklamaya çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da İspanya dönüşü yeni asgari ücret tutarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışıyor. İnşallah arkadaşlarımız çalışmayı efradını cami ağyarını mani bir şekilde bitirirler. Biliyorum ki Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşırız. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var. Şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Merakla beklenen asgari ücret zammı içinse saat belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde saat 16.30'da belirlenen zam oranını açıklayacak.

Öte yandan dün gece Resmi Gazete'de Asgari Ücret Yönetmeliği ile ilgili karar yayımlandı. Resmi Gazete'de yer alan karara göre, komisyon tarafından belirlenen asgari ücret, 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak. Asgari ücretli çalışanlar temmuz ayında zamlı maaş alacaklar.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Habertürk Gündem Ekonomi Haberler

title