Nobel Tıp Ödülünü kim kazandı 2021? Bu sene Nobel Tıp Ödülünü kimler aldı? Uğur Şahin ve Özlem Türeci ödül aldı mı? - Haberler
Haberi Paylaş

Nobel Tıp Ödülünü kim kazandı 2021? Bu sene Nobel Tıp Ödülünü kimler aldı? Uğur Şahin ve Özlem Türeci ödül aldı mı?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Nobel Tıp Ödülünü kim kazandı 2021? Bu sene Nobel Tıp Ödülünü kimler aldı? Uğur Şahin ve Özlem Türeci ödül aldı mı?

Son dakika gelen haberlere göre 2021 Nobel Tıp ödülleri sahiplerini buldu. Nobel Tıp Ödülü'nün sahipleri sıcaklık ve dokunma reseptörlerini keşfeden David Julius ve Ardem Patapoutian oldu. Peki, Nobel Tıp Ödülünü kim kazandı 2021? Bu sene Nobel Tıp Ödülünü kimler aldı? Uğur Şahin ve Özlem Türeci ödül aldı mı? İşte bilgiler...

Nobel Tıp ödüllerinin açıklanmasıyla birlikte vatandaşlar Nobel Tıp Ödülünü kim kazandı 2021? Bu sene Nobel Tıp Ödülünü kimler aldı? Uğur Şahin ve Özlem Türeci ödül aldı mı? merak ediyor. Nobel Tıp ödüllerine en büyük adaylar Uğur Şahin ve Özlem Türeci geliyordu. Peki, Nobel ödüllerini kim kazandı?

Dünyanın en prestijli ödüllerinden olan Nobel Ödülleri bu hafta dağıtılıyor. Merakla beklenen 2021 Nobel Tıp Ödülleri sahiplerini buldu. Ödülü, Fizyoloji veya Tıp alanında "sıcaklık ve dokunma reseptörlerini keşfettikleri için ABD'li bilim insanları David Julius ve Ardem Patapoutian aldı.

Lübnan doğumlu Patapoutian ile ABD'li bilim insanı David Julius, yaklaşık 1.15 milyon dolarlık ödülün de sahibi oldu.

2021 Nobel Tıp Ödülünü kazanan isimler: Haberler.com son dakika haberler, gündem haberler ve tarafsız haberler için okumaya devam edin.

  • - David Julius
  • - Ardem Patapoutian

Nobel Tıp Ödülünü kim kazandı 2021? Bu sene Nobel Tıp Ödülünü kimler aldı? Uğur Şahin ve Özlem Türeci ödül aldı mı?

Fizyoloji veya Tıp alanında bugüne kadar 111 Nobel Ödülü, 222 bilim insanına verildi. Nobel Ödülü kazananlar ödülünün yanı sıra 10 milyon İsveç kronu (yaklaşık 1 milyon 145 bin ABD doları) para ödülü alacaklar ve ödül seremonisi Aralık ayında Oslo'da yapılması bekleniyor. Haberler.com kısaca bilgiler sizlerle. Aşağıdan haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Ağrı duyusunun moleküler mekanizmaları üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Amerikalı bir fizyolog olan David Julius, San Francisco'daki California Üniversitesi'nde profesörlük yapıyor.

Ardem Patapoutian, California'daki Scripps Research'te bir Ermeni-Amerikalı moleküler biyolog olarak çalışıyor.

Mustafa Şirin
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Nobel Tıp Ödülü Gündem Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title