Mustafa Destici kimdir? Mustafa Destici kaç yaşında, nereli? Mustafa Destici biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Mustafa Destici kimdir? Mustafa Destici kaç yaşında, nereli? Mustafa Destici biyografisi!

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Mustafa Destici kimdir? Mustafa Destici kaç yaşında, nereli? Mustafa Destici biyografisi!

2018 Türkiye genel seçimlerine Adalet ve Kalkınma Partisinin Ankara 2. Bölge Milletvekili listesinin ilk sırasından katılmış ve milletvekili seçilmiştir. Peki, Türk öğretmen ve siyasetçi aynı zamanda mevcut Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı olan Mustafa Destici kimdir? Mustafa Destici kaç yaşında, nereli? Mustafa Destici hayatı ve biyografisi nedir?

3 Şubat 1966 tarihinde Eskişehir'in Günyüzü ilçesine bağlı Gecek köyünde doğdu. Peki, Türk öğretmen ve siyasetçi aynı zamanda mevcut Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı olan Mustafa Destici kimdir? Mustafa Destici kaç yaşında, nereli? Mustafa Destici hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde...

MUSTAFA DESTİCİ KİMDİR?

Mustafa Destici (3 Şubat 1966) Türk öğretmen ve siyasetçi. Mevcut Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı. Gündem haberler için bizi takip edin. Haberler.com gündemin sıcak konularını sizler için derliyor.

3 Şubat 1966 tarihinde Eskişehir'in Günyüzü ilçesine bağlı Gecek köyünde doğdu.

İlkokulu Günyüzü'nde, ortaokulu Sivrihisar'da ve liseyi Ankara Merkez İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

2007 yılında memuriyetten ayrılarak Büyük Birlik Partisinde siyasete başladı. 2007'de genel başkan yardımcılığı görevine getirildi. Büyük Birlik Partisinin kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazası geçirdiğinde partinin teşkilat işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısıydı. Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün kesinleşmesinin ardından gerçekleştirilen 4. Olağanüstü Kongresi'nde Yalçın Topçu'nun listesinden genel sekreter seçildi.

2011 genel seçimlerinde Ankara 2. bölge 1. sıradan milletvekili adayı oldu. Seçimlerde alınan sonuç üzerine istifa eden Yalçın Topçu'nun ardından gerçekleştirilen 5. Olağanüstü Kongre'de geçerli sayılan 639 oydan 628'ini alarak genel başkan seçildi. Saadet Partisi ile ittifak kararı ardından 7 Nisan 2015 tarihinde Büyük Birlik Partisinden istifa ederek Saadet Partisi çatısı altında Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerine Ankara 2. bölge 1. sıra milletvekili adayı olarak girdi. Ancak Saadet Partisi seçim barajını aşamadığından dolayı milletvekili seçilemedi ve 12 Temmuz 2015 tarihinde yeniden Büyük Birlik Partisi genel başkanlığına seçildi. 2018 Türkiye genel seçimlerine Adalet ve Kalkınma Partisinin Ankara 2. Bölge Milletvekili listesinin ilk sırasından katılmış ve milletvekili seçilmiştir. Türkiye'nin en kapsamlı haber sitesi, Haberler.com ile haberler devam ediyor.

Haberler.com - Gündem

Mustafa Destici, Gündem, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title