Haberi Paylaş

Kaymakamımız Gazi GÜNDÜZALP Kabrini Ziyaret Etti

Kaymakamımız Gazi GÜNDÜZALP Kabrini Ziyaret Etti

Toplum Haberleri

Gazi Gündüzalp'in kabrinin Hırkatepe Mahallemizde yer aldığının tescillenmesi için yapılacak sempozyum öncesi istişarelerde bulunmak üzere Kaymakamımız Sayın Oktay ERDOĞAN beraberinde Belediye Başkanı Sayın Tuncer KAPLAN, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Mehmet GÖKGÖZ, Hırkatepeliler Derneği...

Gazi Gündüzalp'in kabrinin Hırkatepe Mahallemizde yer aldığının tescillenmesi için yapılacak sempozyum öncesi istişarelerde bulunmak üzere Kaymakamımız Sayın Oktay ERDOĞAN beraberinde Belediye Başkanı Sayın Tuncer KAPLAN, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Mehmet GÖKGÖZ, Hırkatepeliler Derneği Başkanı Gündüzal ÜNAL ve Ankarada Birlik Derneği Başkanı Bayram MUTLU, Sosyolog Gezi Yazarı ve Kültür Araştırmacısı Senem Güler ile bir araya geldi. Emekli Öğretmen Sayın Ahmet YILDIRIM, duayen tarihçilerimizin hemfikir olduğu konuşma yazılarından örnekler vererek, Osman Beyin dedesi, Ertuğrul Gazinin Babası Gazi Gündüzalp'in Beypazarı Hırkatepe (Kırka) köyünde olduğunu dair bir konuşma yaptı. Hırkatepeliler Dernek Başkanı Gündüzalp Ünal, Gazi Gündüzalp'in türbesinin Beypazarı Hırka (Kırka) köyünde olduğunun belgelerle tescillenmenin zamanı geldiğini, bu konuda tarihçilerimizle bir çalıştay yapılması gerektiğini dile getirdi. Bu dilek başta Beypazarı Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız olmak üzere burada bulunan hazırun taraflarından, memnuniyetle kabul gördü. İleri bir tarihte, konusunda duayen tarihçiler davet edilerek Gazi Gündüzalp konulu kapsamlı bir çalıştay yapılması kararlaştırıldı.

Habermetre / Toplum

Beypazarı Hisarcık AK Parti Gazi Toplum Haberler

Bu haber Habermetre tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Habermetre tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Habermetre kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title