Haber : GYODER Olağan Kurulu Toplandı - Haberler

Haberi Paylaş

  GYODER Olağan Kurulu Toplandı

   - Güncelleme:
  GYODER Olağan Kurulu Toplandı

  Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Genel Kurul Toplantısında tüzük değişikliği ile iki önemli karar alındı.

  Türkiye Gayrimenkul Sektörü'nün çatı kuruluşu 'Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği' (GYODER), 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda tüzük değişikliği ile iki önemli karar alındı. Buna göre; derneğin Yönetim Kurulu sayısı 21'e yükseltilirken, ana faaliyet konularına 'Yeşil Binalar' eklendi.

  Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu GYODER'in 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı 20 Mart 2014 Perşembe günü Hilton Bomonti Otel'inde gerçekleştirildi. GYODER üyelerinin katılımı ile gerçekleşen Genel Kurul Toplantısı'nda tüzük değişikliği ile önemli kararlar alındı.

  Genel Kurul Toplantısı'nda tüzük değişikliği ile alınan en önemli karar; derneğin Yönetim Kurulu üye sayısının 15'ten 21'e yükseltilmesi oldu. Derneğin yapısını ve temsiliyetini güçlendirmek adına Anadolu şehirlerinde gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri GYODER Yönetim Kurulu'na alındı. Böylece Aziz Torun'un başkanlığında GYODER yeni Yönetim Kurulu, Ahmet Akbalık, Musa Aykaç, Murat Aysan, Ersun Bayraktaroğlu, Dr. M. Emre Çamlıbel, Salih Çeçen, Neşecan Çekici, Ömer Faruk Çelik, Uğur Dumankaya, Özlem Gökçe, Işık Gökkaya, Metehan Kavuk, Murat Kurum, Füsun Yılmaz Phillipson, Haluk Sur, Özcan Tahincioğlu, Turgay Tanes, Mesut Toprak, Mithat Yenigün ve Doç. Dr. Feyzullah Yetgin'den oluştu. Yönetim kurulu yedek üyeliklerine ise Gökhan Çetinsaya, Cansel Turgut Yazıcı, Melda Bayraktaroğlu, Pınar Ersin Kollu ve Serkan Gül seçildi. Genel Kurul sonrasında gerçekleştirilen ilk yönetim kurulu toplantısında derneğin başkan yardımcıları da Haluk Sur, Turgay Tanes, Füsun Yılmaz Phillipson, Doç. Dr. Feyzullah Yetgin ve Ersun Bayraktaroğlu olarak belirlendi.

  En önemli Tüzük değişikliklerinden bir diğeri ise derneğin faaliyet alanında yaşandı. GYODER'in faaliyet alanına 'Yeşil Binalar' eklendi. Böylece dernek bundan sonra yapılacak yeşil binalar konusundaki çalışmalara ve sektörün en çok tartışılan konularından biri olan yeşil binalar ulusal sertifikasyon sistemine destek verecek.

  15. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan ve derneğin 2013 yılındaki faaliyetleri hakkında bilgi veren GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, "Son 10 yılda büyük bir değişim ve dönüşüm yaşayan Türkiye Gayrimenkul Sektörü, bugün her zamankinden daha kilit bir rol üstlendi. Sektörün bu önemli gelecek projeksiyonunda sektörün çatı örgütü GYODER olarak bizlerin yükleneceği rol daha da önem kazandı. Yeni yönetim olarak biz de bu görev ve sorumluluk bilinciyle yepyeni ve güçlü bir vizyonla yola çıktık. 2013 yılındaki faaliyetlerimizi de bu doğrultuda planladık ve sektöre maksimum katma değer sağlayacak düzeyde hayata geçirmeye gayret ettik. Geçtiğimiz yıl içerisinde 13 yıldır başarıyla süregelen ve gelenekselleşerek sektörümüzün en önemli buluşma platformu olan '13. Gayrimenkul Zirvesi'ni alışılmışın dışında, çok daha geniş, farklı bir içerik ve konseptte, yetkin ve seçkin kişilerin de katılımlarıyla gerçekleştirdik. Ayrıca Anadolu'da her anlamda potansiyel barındıran şehirler olduğunu göstermek için hayata geçirdiğimiz Gelişen Kentler Zirvesi'nin 5'incisini de Samsun'da hayata geçirdik. Bunu yaparken de gerçekçi verilere dayanarak, o şehre gerçekten katma değer sağlayacak şekilde hareket ettik. Şehrin potansiyelini ortaya çıkarmak ve katma değer sağlamak amacıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi - Gayrimenkul Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle 'Samsun Gayrimenkul Sektörü Değerlendirme ve Öngörüler Raporu'nu hazırladık ve sunduk" dedi.

  "Türkiye'nin ilk 'Gayrimenkul Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni kurduk"

  Sektörün öncelikli ve en önemli sorunları arasında yer alan bilgi ve veri eksikliğini gidermeye yönelik de faaliyetlerde bulunduklarını belirten Torun, "Sektörün veri anlamındaki açığını kapatmak üzere farklı işbirliklerine imza attık. Bu doğrultuda 2013 yılı içerisinde İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile sektörün gelişimi için ihtiyaç duyulan araştırmaları tespit etmek, gerçekleştirmek, referans veriler üretmek ve sektöre vasıflı eleman yetiştirmek amacıyla Türkiye'nin ilk 'Gayrimenkul Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni hayata geçirdik. Ayrıca yine sektör için önemli referans kaynaklar, araştırmalar ve raporlar sunmak adına Ankara Üniversitesi ile de bir işbirliği protokolü imzaladık ve bu alandaki çalışmalarımıza hız verdik" dedi.

  Merkezde sektörü ilgilendiren önemli konularda alanında uzman yerli ve yabancı birçok sektör profesyoneli ile eğitimler gerçekleştirdiklerini anlatan Torun, 10 farklı konu başlığında 370 kişiye eğitim verdiklerini sözlerine ekledi.

  Yeni yönetim olarak gayrimenkul sektörünü temsil etmenin yanı sıra gayrimenkul alıcılarının da menfaatlerini gözettiklerini belirten Aziz Torun, "Geçtiğimiz yıl içerisinde hayata geçirdiğimiz en önemli faaliyetlerimiz arasında hiç şüphesiz yol gösterici, bilgilendirici yayınlarımız geliyor. Bu yayınlarımızın başında da yurtdışındaki bireysel yatırımcıları ilgilendiren 'How to buy property in Turkey' kitapçığımız yer alıyor. Devamında ise ülkemizdeki tüketicilere ve gayrimenkul yatırımcılarına yol gösterecek '50 Soruda Tüketicinin Konut Alım Rehberi', '50 Soruda Yeni İmar Mevzuatı Rehberi', 'Temel Göstergeler Raporu' ve MIPIM Fuarı'nda katılımcılara dağıtılmak üzere hazırladığımız 'MIPIM Kitapçığı' geliyor" dedi.

  Torun, 13. Gayrimenkul Zirvesi için de, sektörün en önemli gündem maddelerinin konu edildiği 'Gayrimenkul Sektörü ve İstanbul Konut Piyasası Saha Araştırma Raporu' hazırladıklarını belirtti.

  Genel Kurul Toplantısı'na konuk konuşmacı olarak katılan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Alp ise, gayrimenkul sektörünün global açıdan görünümü ve iç dinamikleri, son gelişmeler ışığında ekonomik ve finansal açıdan sektörün durumu, konutta arz –talep ihtiyaç dengesizliği konularına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

  Aziz Torun TORUNLAR GYO YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  Ersun Bayraktaroğlu PwC ŞİRKET ORTAĞI

  Füsun Yılmaz Phillipson FYP PROJE GELİŞTİRME ŞİRKET SAHİBİ

  Haluk Sur EMLAK KONUT GYO YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  Turgay Tanes İŞ GYO GENEL MÜDÜRÜ

  Doç. Dr. Feyzullah Yetgin ÇALIK GYG GENEL MÜDÜRÜ

  Ahmet Akbalık ÖZAK GYO YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  Musa Aykaç NUROL GYO GENEL MÜDÜRÜ

  Murat Aysan DD Mortgage GENEL MÜDÜRÜ

  Dr. M. Emre Çamlıbel SOYAK HOLDİNG CEOSU

  Salih Çeçen IC HOLDİNG YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  Neşecan Çekici EPOS GAYRİMENKUL DEĞERLEME,KURUCU ORTAĞI

  Ömer Faruk Çelik SİNPAŞ GYO YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  Uğur Dumankaya DUMANKAYA YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  Özlem Gökçe EXTENSA GENEL MÜDÜRÜ

  Işık Gökkaya YEŞİL GYO GENEL MÜDÜRÜ

  Metehan Kavuk KAVUKLAR İNŞAAT YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  Murat Kurum EMLAK KONUT GYO GENEL MÜDÜRÜ

  Özcan Tahincioğlu TAHİNCİOĞLU HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  Mesut Toprak ASTAY GAYRİMENKUL İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  Mithat Yenigün YENİGÜN İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

  Gökhan Çetinsaya ARTAŞ GAYRİMENKUL YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  Cansel Turgut Yazıcı EVA GAYRİMENKUL DEĞERLEME ŞİRKET SAHİBİ

  Melda Bayraktaroğlu SERVOTEL SATIŞ PAZARLAMA DİREKTÖRÜ

  Pınar Ersin Kollu İŞ GYO HUKUK MÜŞAVİRİ İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM GRUP BAŞKANI

  Serkan Gül HERGÜNER BİLGEN ÖZEKE AVUKAT, ORTAK

  Başkan Yardımcıları Listesi

  Haluk Sur KAMU İLİŞKİLERİNDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI

  Turgay Tanes ULUSLARARASI İLİŞKİLERDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI

  Füsun Yılmaz Phillipson ORGANİZASYON, İLETİŞİM, ÜYELİK GELİŞTİRMEDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI

  Doç. Dr. Feyzullah Yetgin EĞİTİM VE YAYINLARDAN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI

  Ersun Bayraktaroğlu MALİ İŞLERDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI, SAYMAN

  Milliyet.com.tr / Emlak

  Feyzullah Yetgin Ahmet Akbalık Aziz Torun Türkiye Emlak Haberler

  Bu haber Milliyet.com.tr tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Milliyet.com.tr tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Milliyet.com.tr kurumudur.

  Son Dakika Haberleri

  title