Haberler

Günler ne zaman uzamaya başlıyor? 2022 Günler ne zaman, hangi tarihte uzayacak?

Abone Ol

Son zamanlarda ülke gündeminde yer alan yaz saati uygulaması ile birlikte Günler ne zaman uzamaya başlıyor? Sorusu, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Vatandaşlar, 2022 Günler ne zaman, hangi tarihte uzayacak? Sorusu ile birlikte internet üzerinde arama gerçekleştiriyor. Peki, Günler ne zaman uzamaya başlıyor? 2022 Günler ne zaman, hangi tarihte uzayacak?

Gündemde yer alan yaz saati uygulaması sebebiyle birçok vatandaş, Günler ne zaman uzamaya başlıyor? 2022 Günler ne zaman, hangi tarihte uzayacak? Sorularını merak ediyor ve arama motorları üzerinde araştırıyor. Bu haberimizde merak eden vatandaşlarımız için Günler ne zaman uzamaya başlıyor? Sorusunu yanıtladık. Peki, Günler ne zaman uzamaya başlıyor? 2022 Günler ne zaman, hangi tarihte uzayacak?

GÜNLER NE ZAMAN UZAMAYA BAŞLIYOR?

21 Aralık tarihinin gelmesi ile birlikte güneş ışınları Oğlak Dönencesi'ne dik gelir. 21 Aralık itibaren geceler kısalarak gündüz süresi uzamaya başlar ve bu süreç 21 Haziran'a kadar devam eder. Buna göre günler, 21 Aralık tarihinde uzamaya başlıyor. 21 Aralık tarihinden sonra (21 Aralık) Kuzey Yarımküre'de gündüzler uzamaya (kış gündönümü) Güney Yarımküre'de kısalmaya (Yaz gündönümü) başlar.

Emir Ceran
Haberler.com - Gündem

Ne zaman Gündem Yaşam Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title