Haberi Paylaş

Gümüşhane Lise Taban Puanları 2022: Gümüşhane Lise Kontenjanları! Gümüşhane lise yüzdelik dilimleri! Gümüşhane'deki liseler ve puanları!

Gümüşhane Lise Taban Puanları 2022: Gümüşhane Lise Kontenjanları! Gümüşhane lise yüzdelik dilimleri! Gümüşhane'deki liseler ve puanları!

Gümüşhane lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Gümüşhane'deki liseleri eklemeye başladılar. Gümüşhane liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Gümüşhane lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Gümüşhane Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Gümüşhane lise taban puanları ve Gümüşhane lise yüzdelikleri haberimizde...

Gümüşhane lise taban puanları merak ediliyor. Gümüşhane lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Gümüşhane'deki liseleri eklemeye başladılar. Gümüşhane liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Gümüşhane lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Gümüşhane Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Gümüşhane lise taban puanları ve Gümüşhane lise yüzdelikleri haberimizde...

Gümüşhane lise yüzdelik dilimleri ve kontenjanlar şu şekildedir:

Gümüşhane Lise Taban Puanları 2022: Gümüşhane Lise Kontenjanları! Gümüşhane'deki liseler ve puanları! Gümüşhane lise yüzdelik dilimleri!

Daha fazla lise için aşağıdaki bağlantı üzerinden Gümüşhanelise taban puanları ve yüzdelik dilimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gümüşhane lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri için GÜMÜŞHANE LİSE TABAN PUANLARI 'na tıklayınız.

2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak olup, 20 Temmuz 2022 saat 17.00'ye kadar sürecek.

Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler. Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.

Sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne, sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8'inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il, ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak.

Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılacak.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Lise Yüzdelik Dilimleri Lise Taban Puanları Taban Puanları Gümüşhane Gündem Yaşam Haberler

title