Kırmızı Bültenle Aranan Gri Listedeki Terörist Etkisiz Hale Getirildi - Haberler
Haberi Paylaş

Kırmızı Bültenle Aranan Gri Listedeki Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Habermetre - Toplum
 - Güncelleme:
Kırmızı Bültenle Aranan Gri Listedeki Terörist Etkisiz Hale Getirildi

İç Güvenlik EREN-13 Operasyonları kapsamında; Siirt İl Jandarma Komutanlığınca 21 Ekim 2021 tarihinde Eruh ilçesi kırsalında barındığı değerlendirilen teröristlere yönelik Jandarma İHA/SİHA ve Hava Kuvvetleri destekli, Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komando birliklerince...

İç Güvenlik EREN-13 Operasyonları kapsamında; Siirt İl Jandarma Komutanlığınca 21 Ekim 2021 tarihinde Eruh ilçesi kırsalında barındığı değerlendirilen teröristlere yönelik Jandarma İHA/SİHA ve Hava Kuvvetleri destekli, Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komando birliklerince gerçekleştirilen operasyonda, 4 terörist, silahları ile birlikte girmiş oldukları inlerinde etkisiz hale getirilmişti.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin 500 bin TL'ye kadar ödülle Gri kategoride yer alan ve *Interpol tarafından arandığı tespit edildi. Herdem Amed kod adlı Veysel Akkuş Kırmızı Bülten ile aranıyor ve 500 bin TL'ye kadar ödülle Gri Kategoride yer alıyor.

Veysel Akkuş'un 2004 yılından beri terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttüğü, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birçok alanda sorumlu düzeyde faaliyette bulunduğu, geçmiş yıllarda Diyarbakır ve Erzurum bölgelerinde meydana gelen bir çok terör saldırısının faili olduğu tespit edildi.

Habermetre / Toplum

İhlas Haber Ajansı, Jandarma, Siirt, Ekim, Toplum, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title