Gora filmi ne zaman ve nerede çekildi? Gora film konusu ve oyuncuları! Gora oyuncu kadrosu! Gora filmi! - Haberler
Haberi Paylaş

Gora filmi ne zaman ve nerede çekildi? Gora film konusu ve oyuncuları! Gora oyuncu kadrosu! Gora filmi!

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Gora filmi ne zaman ve nerede çekildi? Gora film konusu ve oyuncuları! Gora oyuncu kadrosu! Gora filmi!

2014 yapımı bilim kurgu ve komedi türü olan Gora filmi vatandaşlar tarafından merak edilmekte. Gora filminin başrollerini Cem Yılmaz, Özge Özberk paylaşıyor. Aradan yıllar geçse de tekrar tekrar hiç sıkılmadan izlenen filmlerden Gora filmi trend aramalar listesinde. Gora filmi ne zaman ve nerede çekildi? Gora film konusu ve oyuncuları! Gora oyuncu kadrosu! Gora filmi!

Bilim kurgu ve komedi film türünde, döneminde reyting rekorları kıran Gora filmi yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yaptı. Her yaştan insanın hayranlıkla izlediği Gora filmi hakkındaki tüm soru ve detaylar.. Gora filmi ne zaman ve nerede çekildi? Gora film konusu ve oyuncuları! Gora oyuncu kadrosu! Gora filmi!

GORA FİLMİ KONUSU VE OYUNCULARI!

Kurnaz ve genç bir adam olan Arif, bir kasabada halı satarak yaşamını sürdürmektedir. Genelde yaşadığı bölgedeki insanlar, kendisini hafif üç kağıtçı bir tip olarak bilirler. Bir gün Arif'in dükkanına gelen yabancı müşteriler, ona hayal bile edemeyeceği bir deneyim yaşatır. Gelenler aslen uzaylılardır ve bu uzaylılar tarafından kaçırılan Arif, bambaşka bir gezegene götürülür. Arif, karakterine uygun bir biçimde bu gezegenden kaçıp kurtulabilmenin türlü yollarını aramaya başlar. Ancak yaşayacağı maceralar, onun bu gezegende aşk ile burun buruna gelmesine de neden olacaktır.

Gora oyuncu kadrosu;

Cem Yılmaz: Arif Işık/Komutan Logar Trihis/Erşan Kuneri/Komutan

Özge Özberk: Ceku

Kubar/Vumar'ın oğlu Timar

Rasim Öztekin: Bob Marley Faruk

Özkan Uğur: Garavel, Anonsçu

Şafak Sezer: Kuna

Özge Özberk: Ceku Lamtina

Ozan Güven: Robot 216, Gerzek

Engin Günaydın: Editör

İdil Fırat: Mulu Lamtina

Erdal Tosun: Rendroy

Cezmi Baskın: Amir Tocha Lamtina

Muhittin Korkmaz: Tihulu

GORA FİLMİ NE ZAMAN VE NEREDE ÇEKİLDİ?

G.O.R.A., senaryosunu Cem Yılmaz'ın yazdığı, yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak'ın yaptığı, bilimkurgu ve komedi türlerindeki 2004 çıkışlı Türk filmidir.

Çekimleri 2002 yılında başlayan film, Türkiye'de 12 Kasım 2004 tarihinde gösterime girdi. Türk sinemasında en pahalı yapımlardan biri olan filmi 4 milyon kişi izledi. Filmin yapımcılığı, Uzan Ailesi'ne ait olan TürkFilmi adlı şirket ile Ömer Faruk Sorak tarafından üstlenilmiştir. Ancak Uzan Ailesi'nin bankalarına devlet el koyunca, film de TMSF kontrolüne geçti. Vizyona girişi geciken filmi BKM, Yılmaz aracılığıyla satın alarak yayımlayabildi. Film içerisindeki müzikler Ozan Çolakoğlu'na, filmin bitiş müziği ise Sagopa Kajmer'e aittir. G.O.R.A filminin çekimleri Antalya'da gerçekleştirildi. Arif'in kaçırıldıktan sonra uzayda çekilen sahneleri için ise Antalya'nın farklı plato ve setleri kullanıldı.

Haberler.com - Gündem

Cem Yılmaz 2, Gündem, Sinema, Magazin, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title