Haberler

Google Haritalar'ın çökmüş köprüye yönlendirip ölmesine sebep olduğu adamın ailesi Google'ye dava açtı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Kuzey Carolina'da, Google Haritalar'ın yanıltıcı yönlendirmesi sonucu bir köprüden düşerek ölen bir adamın ailesi, Google'a karşı dava açtı. Aile, Google'ın köprünün çöktüğünden haberdar olduğunu fakat navigasyonda güncellemediğini iddia etti. Google sözcüsü, Haritalar'da doğru yönlendirme bilgileri sağlama amacında olduklarını ve davayla ilgili çalıştıklarını belirtiyor.

Kuzey Carolina'da, Google Haritalar yönergelerini takip ederken bir köprüden

çıkarak hayatını kaybeden bir adamın ailesi, teknoloji devi Google'a karşı ihmalkarlık suçlamasıyla dava açıyor. Aile, Google'ın bu çökmüş köprüyü güncellememesine rağmen çökme durumundan haberdar edildiğini iddia ediyor.

Philip Paxson adlı bir tıbbi cihaz satıcısı ve iki çocuk babasının 30 Eylül 2022 tarihinde meydana gelen trajik olayda hayatını kaybetti.

Philip, kızının doğum günü partisinden döndüğü sırada Google Haritalar kendisini dokuz yıl önce çökmüş olanHickory'deki Snow Creek nehri üzerinde bulunan köprüye yönlendirip köprüyü geçmesi talimatını verdi. Philip, köprüyü geçmek isterken aracının nehre uçması sonucu hayatını kaybetti.

Kuzey Carolina Devlet Polisi, köprünün yerel veya devlet yetkilileri tarafından bakımının yapılmadığını ve orijinal geliştirici şirketin iflas ettiğini söyledi. Paxson'ın ölümünden önce, birçok kişi Google Haritalar'a çökme hakkında bilgi vermiş ve rotanın güncellenmesini talep etmişti. Ancak Google'ın bu konuda adım atmamış olduğu iddia ediliyor.

Google sözcüsü José Castañeda, "Paxson ailesine en derin taziyelerimizi iletiyoruz. Amacımız, Haritalar'da doğru yönlendirme bilgileri sağlamaktır ve bu dava üzerinde çalışıyoruz" dedi.

Kaynak: Haberler.com / Hukuk

Google Hukuk 3. Sayfa Teknoloji Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title