Furkan Kaya: Çocuğunuza belgesel izletin - Haberler
Haberi Paylaş

Furkan Kaya: Çocuğunuza belgesel izletin


 - Güncelleme:
Furkan Kaya: Çocuğunuza belgesel izletin

Kurucu ortağı olduğu Koru Medya şirketiyle farklı konularda çok sayıda belgesele imza atan Furkan Kaya ebeveynlere seslendi: "Belgesel, bilgi edinmenin en güzel yollarından. Çocuğunuzu belgesel keyfinden mahrum bırakmayın."

Ağabeyi Mehmet Koru ile birlikte imza attığı belgesel yapımlarla dikkatleri üzerine çeken Furkan Kaya, eğitici niteliği de bulunan belgeselleri çocukların da izlemesi gerektiğini söyledi: "Belgesel denince akla ilk olarak yetişkinler için hazırlanmış, gerçek bilgilere dayanan ve nedense sıkıcı bulunan yapımlar geliyor. Oysa çocuklara yönelik hazırlanmış sayısız belgesel var. Belgeseller, yeni bilgiler edinmenin en güzel yollarından. Ebeveynler, çocuklarını belgesel keyfinden mahrum bırakmamalı."

HAYATI TANIMANIN EN KEYİFLİ YOLU

Farklı ilgi alanlarına hitap eden çok başarılı belgeseller bulunduğunu dile getiren Furkan Kaya, "Çocuklar belgesel izlerken kimi zaman kendilerini uzay boşluğunda buluyor, kimi zaman okyanusun derinliklerine dalıyor, kimi zaman da balta girmemiş ormanlara yolculuk ediyor. Bitkilerden böceklere doğayı, uzayı, farklı kültür ve yaşamları gösteren belgeseller, aynı zamanda hayatı tanımanın keyifli bir yolu. Üstelik günümüzde hazırlanan belgeseller yüksek çözünürlüklü görüntüleri ve ilgi çekici sinematografileri ile defalarca izlenmeyi hak ediyor" diye konuştu.

BİRLİKTE SEYREDİN İZLENİMLERİNİ SORUN

Çocukların zaten meraklı bir yapıya sahip olduklarını ve yeni şeyleri keşfetmeyi çok sevdiklerini söyleyen Furkan Kaya, sözlerini şöyle noktaladı: "Heyecan verici ve eğitici belgesellerle çocuğun evde geçirdiği zamanı daha kaliteli kılmak mümkün. Aileler, belgeselleri çocuklarıyla birlikte izleyerek hem birlikte keyifli vakit geçirebilir hem de onunla izlenimleri hakkında konuşarak bu vakti daha da verimli hale getirebilir."

title