Fotoğraf Filmi - Haberler
Haberi Paylaş

Fotoğraf Filmi

InterSinema.com - Sinema
Fotoğraf Filmi

Fotoğraf filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Fotoğraf filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Reis Çelik'in ilk defa ya aktardığı Işıklar Sönmesin'in izinden giden bir yapım Fotograf. Kazım Öz'ün yönettiği bu de, güneydoğudaki çatışmanın farklı taraflarında yer almak durumunda kalan iki gencin otobüste yan yana gelmeleriyle başlayan tanışma süreci anlatılıyor. Gidiş nedenlerini birbirinden gizleyen Faruk ve Ali’nin paylaştığı yol, sigara ve sıkıntı, bir fotoğraf yüzünden düşmanlığın gölgesi altına düşer. Güneydoğuda yaşananları ve bu olayların toplumda bıraktığı izleri sorgulayan yapım, dostluk ve düşmanlık kavramları arasındaki ince çizgi üzerine yerleşerek seyirciye yaşanan acı olayları farklı bir açıdan sorgulama fırsatı veriyor.

Yönetmen: Kazım Öz

Senaryo: Kazım Öz

Oyuncular: Zülfiye Dolu, Muhlis Asan, Mizgin Kapazan, Nazmi Kırık, Feyyaz Duman

Filmin Türü: Drama 0,

Orijinal Adı: Fotograf

Yapımcı Firma: Yapım 13 FilmProdüksiyon

Yapım Yılı: 2001

Yapım Ülkesi: Türkiye

Orijinal Dili: Türkçe

Filmin Süresi: 66 dk.

Dağıtıcı Firma: 0

InterSinema.com / Sinema

Emek Sineması Reis Çelik Kazım Öz Sinema Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber InterSinema.com tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. InterSinema.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı InterSinema.com kurumudur.
title