Fedakar Öğretmenden Öğrencilerine Ayakkabı Yardımı - Haberler
Haberi Paylaş

Fedakar Öğretmenden Öğrencilerine Ayakkabı Yardımı

İhlas Haber Ajansı - Genel

Fedakar öğretmenden öğrencilerine ayakkabı yardımıERZURUM - Oltu Şehitler İlkokulu 4-C sınıfı öğretmeni Cemalettin Yıldız'ın duyarlılığı büyük takdir topladı.

Fedakar öğretmenden öğrencilerine ayakkabı yardımı

ERZURUM - Oltu Şehitler İlkokulu 4-C sınıfı öğretmeni Cemalettin Yıldız'ın duyarlılığı büyük takdir topladı.

Şehitler İlkokulu 4-C sınıfı öğretmeni Yıldız, maddi durumu iyi olmayan 9 öğrencisine kendi maaşından ayakkabı alması "helal olsun" dedirtti.

Taşımalı sistemle köylerden gelen çocukların eğitim ve öğretim gördüğü Şehitler İlkokulunun 4-C sınıfının öğretmeni olan 29 yıllık öğretmen Cemalettin Yıldız, "Sınıfımda 9 öğrencim var. Hepsi taşımalı olarak her gün köylerinden geliyorlar. Ailelerinin maddi durumları iyi değil. Ayakkabıları çok eskimişti. Ben de maaşımdan hepsine ayakkabı alıp, giydirdim. Onları öz çocuklarımdan ayırt etmiyorum" dedi.

Çocukların başka eksiklerinin de olduğunu dile getiren Sınıf Öğretmeni Cemalettin Yıldız, "İnşallah o eksikleri de gidereceğiz. Okulumuz yoğunlukla taşımalı olarak köylerden gelen çocuklara eğitim-öğretim veriyor. Çocukların büyük çoğunluğunun ekonomik durumu iyi değil. Bunlar benim çocuklarım. Eskimiş ayakkabılarla okula gelip gitmelerine daha fazla kayıtsız kalamazdım." şeklinde konuştu.

Öğretmenlerinin bu sürprizine oldukça sevinen öğrencilerden Nisanur Kırbaş, "Köyden geliyorum. Ayakkabılarım çok eskimişti. Öğretmenimiz sınıfımızdaki herkese yeni ayakkabılar aldı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Yine 4-C sınıfı öğrencilerinden Hakan Can Uçar ise "Cemalettin öğretmenimiz sınıfımızı ayakkabıcıya götürdü. En pahalısından beğendiğimiz ayakkabıları aldı. İstediğimiz her şeyi alıyor. Bazen tatlı getiriyor bazen pasta getiriyor. Kendisini çok seviyoruz" diye konuştu.

Daha sonra Cemalettin Yıldız aldığı ayakkabıları Okul Müdürü Salih Yeşilyurt ile birlikte öğrencilerine dağıttı. Yeni ayakkabılarına kavuşan öğrencilerin mutluluğu yüzlerine yansıdı.

İhlas Haber Ajansı / Genel

Cemalettin Yıldız, Oltu, Genel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title