Haberler

Farklı ülkelerden 100 çocuk Şehitler Abidesi'ni ziyaret etti

Abone Ol

Farklı ülkelerden 100 çocuk Şehitler Abidesi'ni ziyaret etti İstanbul Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 13'ncüsü düzenlenen 'Uluslararası Barış Ekmeği Festivali' çerçevesinde 10 farklı ülkeden 100 çocuk Çanakkale'de bulunan Şehitler Abidesi'ni ziyaret etti.

Farklı ülkelerden 100 çocuk Şehitler Abidesi'ni ziyaret etti

ÇANAKKALE - İstanbul Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 13'ncüsü düzenlenen 'Uluslararası Barış Ekmeği Festivali' çerçevesinde 10 farklı ülkeden 100 çocuk Çanakkale'de bulunan Şehitler Abidesi'ni ziyaret etti.

Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde yer alan Şehitler Abidesine; Azerbaycan, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan, Kırgızistan, Gagavuzya, Irak Türkmenleri, Romanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye'den toplam 100 çocuk geldi. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir tarafından karşılanan çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi.

Şehitliklere gelen çocuklara rehberler tarafından Çanakkale Muharebelerinin tarihi anlatıldı. Buradaki temsili şehit mezarlıklarını ziyaret eden çocuklar, Şehitler Abidesi'nin önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra alandan ayrıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Genel Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title