Haberler

EYT maaşı ne zaman yatacak? EYT son durum nedir? EYT sorgulama nasıl yapılır?

Abone Ol

EYT maaşı ne zaman yatacak ve EYT son durum nedir merak ediliyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, EYT hakkında bilgi verdi. EYT sorgulama nasıl yapılır ve EYT maaşı ne zaman yatacak soruları gündeme geliyor. Peki, EYT maaşı ne zaman yatacak? EYT son durum nedir? EYT sorgulama nasıl yapılır?

Bakan Bilgin, EYT kapsamında emekli maaşlarının bağlanma süresine ilişkin önemli açıklamada bulundu. EYT maaşı ne zaman yatacak ve EYT son durum nedir merak ediliyor.EYT sorgulama nasıl yapılır ve EYT maaşı ne zaman yatacak soruları gündeme geliyor. EYT maaşı ne zaman yatacak? EYT son durum nedir? EYT sorgulama nasıl yapılır? Detaylar haberimizdedir…

EYT MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Bakan Bilgin, EYT kapsamında emekli maaşlarının bağlanma süresine ilişkin soru üzerine, 1 milyon 700 bin dolayında başvurunun geldiğini, üç aydır SGK personelinin olağanüstü bir çalışma yürüttüğünü anlattı. Maaş bağlama işlemlerinin sürdüğünü dile getiren Bilgin, "Bu ay sonuna kadar tamamlanır diye düşünüyorum. Çok az bir süre kaldı, bu hafta içerisinde tamamlanır. Tamamlanmasa da en fazla bir hafta veya 10-15 gün sarkar. Ama kimsenin endişesi olmasın, herkes bütün haklarını birikmiş olarak alacak. Bazen eksik işlemleri olanlar var, onların dosyaları tamamlanıyor, onlarla ilgili hiçbir sorun yok." ifadelerini kullandı.

Bakan Bilgin, asgari ücretle ilgili temmuz ayındaki beklentiye ilişkin soru üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konudaki ifadelerini hatırlattı. Erdoğan'ın katkısıyla asgari ücretin belli bir seviyeye geldiğini ifade eden Bilgin, "Temmuzda da aynı, benzer bir süreç işleyecektir." dedi. Memur maaşlarına ilişkin de Bilgin, "Bizim açıklamamız açık, 22 bin lira olacak." diye konuştu.

EYT SON DURUM NEDİR?

Çalışma hayatında EYT ve 3600 ek gösterge gibi pek çok çalışmanın tamamlandığını dile getiren Bilgin, "Son kapattığımız dosya, geçici işçiler dosyası oldu. Onu Meclis'e intikal ettirebildik. Bunların birçoğu Meclis'te çözülecek. Yani biz hazırlığı yapıyoruz, teknik çalışma Meclis'te yapılıyor. Dolayısıyla orada benim önümde taşeron işçileri kaldı." diye konuştu. Belediyelerde çalışan bir personel grubunun sorunlarının da önlerinde bulunduğunu ifade eden Bilgin, "Öyle bazı sorunlar var, onları da çözeceğiz inşallah. Hazırlıklarımız var, onlar da yeni Meclis döneminde çözüme kavuşacaktır." dedi.

EYT maaşı ne zaman yatacak? EYT son durum nedir? EYT sorgulama nasıl yapılır?Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin

EYT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

EYT emekli maaşlarının nereye yatacağı araştırılıyor. Emekliler kimlik numarasıyla e-Devlet üzerinden başvurarak paralarını alabileceklerdir. EYT emekli maaşını almak için Diğer Emeklilik İşlemleri > Emekli Günlük Ödeme Kısmı bölümünden Emekli Günlük Ödeme Kısmı sorgulaması yaparak adınıza ödeme yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz.

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Vedat Bilgin EYT Gündem Ekonomi Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title