Europen halka arz eşit mi, oransal mı? Europen halka arz hangi bankalarda var? Europen halka arz ne zaman? EUREN halka arz! - Haberler
Haberi Paylaş

Europen halka arz eşit mi, oransal mı? Europen halka arz hangi bankalarda var? Europen halka arz ne zaman? EUREN halka arz!

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Europen halka arz eşit mi, oransal mı? Europen halka arz hangi bankalarda var? Europen halka arz ne zaman? EUREN halka arz!

Europen halka arz için 1 -2 Haziran 2022'de talep toplama süreci başlıyor. Yatırımcılar Europen halka arz eşit mi, oransal mı araştırıyor. Yakında halka arz edilecek Europen Endüstri İnşaat San. ve Tic. A.Ş. halka arz bilgileri merak edilirken bir yandan Europen halka arz yorumları araştırılıyor. Peki, Europen halka arz ne zaman? Europen halka arz eşit mi, oransal mı? Europen halka arz hangi bankalar? Europen hisse ve detaylar!

Europen halka arz yorumları merak ediliyor. Europen halka arz için 1 -2 Haziran 2022'de talep toplama süreci başlıyor. Yatırımcılar Europenhalka arz eşit mi, oransal mı araştırılırken ayrıca Europenhalka arz hangi banka merak edilenler arasında yer alıyor. Peki, EUREN halka arz eşit mi, oransal mı? Yakında halka arz edilecek olan Europen Endüstri İnşaat San. ve Tic. A.Ş. halka arz bilgileri, EUREN hisse ve detaylar haberimizde...

Yakında halka arz toplama süreci başlayacak olan EUREUN'nun halka Arz Fiyatı/Aralığı 16,25 TL'dir. Europenhalka arz oransal dağıtımdır. Aracı kurum ise Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. 'dir.

  • Mevcut Sermaye: 135.000.000
  • Yeni Sermaye: 168.780.000
  • Sermaye Artırımı (Bedelli): 33.780.000
  • Sermaye Artırımı (Bedelsiz): -
  • Mevcut Pay Satışı: -
  • Ek Pay Satışı: -
  • Satış Fiyatı: 16,25 (1 TL nominal bedelli paylar 16,25 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.)

  • Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  • T. Garanti Bankası A.Ş.

1965 yılında sektöre cam ticareti ile başlayan İdris Hatipoğlu, o yıllarda Türkiye'de cam fabrikası olmadığı için Amerika ve İngiltere'den ithal edilen camları Eskişehir'deki dükkânın da satmaya başladı.

Daha sonra Türkiye Şişecam fabrikasının kurulmasıyla Eskişehir bayiliğini alarak cam toptancılığında faaliyet gösterdi. Bu işi Bursa'da açtığı 2.depo ile büyüttü. 1985 yılına kadar cam toptancılığı ve araba camları satışı ile devam etti.

Isı yalıtımının önem kazanmaya başladığı dönemde, 1985 yılında Türkiye'nin 2. ısıcam tesisini oğlu İsmail Hatipoğlu ile kurdular. Bu cam sanayiciliğinin başlangıcı oldu.

1985 ve 2000 yıllar arası Türkiye'deki en prestijli ve en büyük projelerde Hatipoğlu Cam'ın ürettiği değişik niteliklerdeki ısıcamlar tercih edildi.

1995 yılında Türkiye'de artan teknik inşaat malzemeleri ihtiyacına paralel olarak, kapı ve pencere profilleri için yatırım kararı alındı ve 1997 yılında Europen markası ile üretim başladı.

Europen'in üretime başlamasıyla sırasıyla plaka, panel, kapı, pencere üretim tesisleri, cam alanında ise buzdolabı camları, fırın camları ve mobilya camları üretim tesisleri devreye girdi.

2020 yılı itibariyle 1550 çalışanı ve 5 üretim tesisiyle Europen Türkiye'deki en büyük sanayi kuruluşlarından biri oldu.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı;

"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir"

Haberler.com - Gündem

Halka arz Gündem Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title