Haber : Esenler Otogarı nerede? Esenler Otogarına nasıl gidilir? - Haberler

Haberi Paylaş

Esenler Otogarı nerede? Esenler Otogarına nasıl gidilir?

 - Güncelleme:
Esenler Otogarı nerede? Esenler Otogarına nasıl gidilir?

İstanbul Esenler Otogarı, Türkiye'nin tüm dünyaca bilinen ve en önemli şehirlerinin başında gelen, tarihi boyunca pek çok medeniyeti ağırlamış İstanbul şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezlerinden biridir. Peki, İstanbul Esenler Otogarı'na nasıl gidilir? 15 Temmuz Şehitler Otogarı'na nasıl gidilir? Esenler Otogarı nerede? Esenler Otogarına nasıl gidilir?

Şehrin otobüs ile seyahat hizmetinin büyük bir bölümünü karşılayan Esenler Otogarı'na gitmenin birçok farklı alternatifi de bulunuyor. Peki, İstanbul Esenler Otogarı'na nasıl gidilir? 15 Temmuz Şehitler Otogarı'na nasıl gidilir? Esenler Otogarı nerede? Esenler Otogarına nasıl gidilir? İşte detaylar haberimizde...

Büyük İstanbul Otogarı; Bayrampaşa ilçe sınırları içerisinde olmasına karşın, Esenler ilçe merkezine çok yakın olması dolayısıyla uzun yıllar halk arasında Esenler Otogarı olarak da anılan, İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan şehirlerarası otobüs terminalidir.

Esenler Otogarı'na hem Anadolu hem de Avrupa yakasından gitmenin pek çok alternatif yolu bulunmaktadır. Metro, Metrobüs, Marmaray Otobüs ve aktarmalı olarak da deniz motorları kullanarak Esenler Otogarı'na gitmek mümkündür.

Anadolu Yakası'ndan Esenler Otogarı'na gitmek isteyenler için Kadıköy üzerinden gidişler tercih edilebilir. Çünkü Kadıköy üzerinden Esenler Otogarı'na gitmenin birden fazla yöntemi bulunmaktadır.

Kadıköy/Söğütlüçeşme durağından Metroya binilerek Merter durağında inilir ve Merter'den M1 Aksaray- Atatürk Havalimanı Metro hattına binilerek Esenler Otogar durağında inilir.

Yine Söğütlüçeşme'den Metro'ya binip Bayrampaşa/Maltepe durağında inerek 830 numaralı otobüse ya da Esenler Otogar'a giden minibüslere binebilirsiniz.

Kadıköy'den sahilden kalkan 110 numaralı otobüs ya da dolmuşlarla Taksim'e geçerek oradan 830 numaralı otobüslere binerek Esenler Otogar'a ulaşabilirsiniz. Yine Yenikapı- Hacıosman Metrosu'na binip Taksim'de inerek oradan Esenler Otogarı'na giden 830 numaralı otobüse binebilirsiniz.

Anadolu Yakası'ndan gidecek olanlar Üsküdar ya da Kadıköy'den Eminönü'ne geçerek oradan 910 numaralı Esenler Otogarı'na giden otobüslere binip otogara gidebilirler. Yine aynı şekilde Üsküdar ve Kadıköy'den kalkan vapurlarla Beşiktaş'a geçerek oradan kalkan 280 numaralı otobüsle Esenler Otogarı'na gidebilirsiniz.

Avrupa Yakası'ndan Esenler Otogar'a gidecekler Mecidiyeköy, Eminönü, Bayrampaşa/ Maltepe üzerinden geçen otobüslere binerek Esenler Otogarı'na ulaşabilirler.

Esenler Otogarı nerede? Esenler Otogarına nasıl gidilir?

Esenler Otogar'a Metro ile gitmek için M1A ve M1B Metro hatlarına binip Otogar durağında inebilirsiniz. Ya da M2 Yenikapı- Hacıosman Metrosu'na binerek Taksim ya da Şişli/ Mecidiyeköy duraklarında inip oradan kalkan otobüslerle Esenler Otogar'a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Esenler Otogar'a farklı noktalardan otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. 33M, 760, 41AT,110, 830, 280, 910, 750 numaralı otobüslere binerek Esenler Otogar'a gidebilirsiniz.

M1B-Yenikapı/Kirazlı Metro Hattı üzerindeki Otogar durağı ile M1A-Yenikapı/ Atatürk Havalimanı üzerindeki Otogar durağı Esenler Otogarı'na en yakın Metro duraklarıdır.

Bayrampaşa Esenler Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title