Haberler

Erzurum'da Kadın Kooperatiflerine Eğitim Programı Başladı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü'nün faydalanıcı, Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının eş faydalanıcı olarak yer aldığı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Erzurum'da 25-29 Eylül tarihlerinde Kadın Kooperatiflerine yönelik 5 gün sürecek eğitim programı başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü'nün faydalanıcı, Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının eş faydalanıcı olarak yer aldığı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi 15 Eylül 2021 tarihinde 30 pilot ilde başlatıldı. Pilot illerden birisi olan Erzurum'da da kooperatif ortağı olan kadınlara yönelik bir eğitim programı planlandı.

Kadınların Kooperatifler Yolu ile Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Erzurum'da 25-29 Eylül tarihlerinde Kadın Kooperatiflerine yönelik 5 gün sürecek eğitim programı başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş, eğitim programı öncesi yaptığı konuşmada proje ile kadınların istihdamının artırılması, kadın kooperatiflerinin gelişmesi, kadın kooperatiflerinin teşvik edilerek ve desteklenerek kadınların güçlendirilmesinin hedeflendiğini belirterek, "Projede pilot il olarak seçilen Erzurum'da Ticaret İl Müdürlüğüne bağlı olmak üzere toplamda 18 kadın kooperatifi kurulmuştur. Bunların 8'i Erzurum'un merkez ilçelerinde kurulmuş olup bunlar: Erzurum Kadın Kooperatifi, KADAMA Kadın Kooperatifi, İpekyolu Kadın Kooperatifi, Nenehatun Kadın Kooperatifi, Palandöken Kadın Kooperatifi, Mamahatun Kadın . Kooperatifi, ABAT Kadın Kooperatifi ve Saltuklu Kadın Kooperatifleridir. Diğer kooperatiflerimiz ise merkez dışı ilçelerimizde faaliyet göstermekte olup isimleri şu şekildedir: İspir Hanımeli Kadın Kooperatifi, Uzundere Emek Kadın Kooperatifi, Narman Kadın Kooperatifi, Hınıs Hünerli Eller Kadın Kooperatifi, Pasinler Kadın Kooperatifi, Yiğit Pınarı Kardelen Kadın Kooperatifi, Olur Kadın Kooperatifi, Şenkaya Kadın Kooperatifi, Tortum Kadın Kooperatifi ve Narman Hamarat Eller Kadın Kooperatifi'dir. Kadın kooperatiflerimiz; gıda, yöresel ürünler, el sanatları, Karnavas dokuma, ehram ipliği, çiçekçilik gibi pek çok alanda üretim yapmaktadırlar. Söz konusu proje desteği ile geçtiğimiz yıl kadın kooperatifi ortaklarımıza yönelik 5 günlük eğitim programı başarılı bir şekilde tamamlanmış olup geçen yıl eğitimden faydalanamayanlar ve yeni kurulan kadın kooperatifleri ortakları için eğitim bir kez daha planlanmıştır." dedi.

Kadınların Kooperatifler Yolu ile Güçlendirilmesi Projesi kapsamında, Erzurum'da Kadın Kooperatiflerine yönelik ürün geliştirme ve marka tasarım danışmanı Esma Civcir tarafından beş gün sürecek olan atölye çalışmaları başlamış oldu. - ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kadın

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Avrupa Birliği Erzurum Aile Kadın Eğitim Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title