Haberler

Ertuğrul Özkök kimdir? Ertuğrul Özkök kaç yaşında, nereli? Ertuğrul Özkök hayatı ve biyografisi!

Abone Ol

Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Ertuğrul Özkök izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Ertuğrul Özkök kaç yaşında, nereli? Ertuğrul Özkök hayatı ve biyografisi! Ertuğrul Özkök kimdir?

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Ertuğrul Özkök hakkında araştırmalar yapılıyor. Ertuğrul Özkök kimdir? Ertuğrul Özkök kaç yaşında, nereli? Ertuğrul Özkök hayatı ve biyografisi!

ERTUĞRUL ÖZKÖK KİMDİR?

Ertuğrul Özkök (d. 8 Nisan 1947, İzmir), yaklaşık 20 yıl boyunca Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği yapan Türk gazeteci ve akademisyendir. Hâlen Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Yürütme Komitesi Başkan Yardımcısı olan Özkök, Hürriyet'teki Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrılmıştır.

Ertuğrul Özkök'ün babası Şükrü Özkök[2] Bulgaristan'ın Kırcaali ilinde doğdu. Gazi İlkmektebi, İzmir Namık Kemal Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksek Okulu'nda okuyan Özkök, bir yıl TRT'de muhabir olarak çalıştı. Ardından Fransa'da İletişim Bilimleri'nde doktora yaptı.

Hacettepe Üniversitesi'nde 1986 yılına kadar Öğretim Üyesi görevini üstlendikten sonra, Hürriyet gazetesinde çalışmaya başladı. Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak 20 yıl görev yaptıktan sonra bu görevi 29 Aralık 2009 tarihinde bırakmıştır. Emin Çölaşan, Ertuğrul Özkök hakkında son kitabında, (Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi) birlikte yaşadıkları bazı anıları anlatmıştır. Özkök, ayrıca TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesidir.

Öğrencilik yıllarında sosyalist görüşlere sahip olduğunu ifade eden Özkök, Turgut Özal'dan etkilenmesiyle birlikte liberalizme yöneldi.

Osman Demir
Haberler.com - Gündem

Ertuğrul Özkök Gündem Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title