Emeklilere ne kadar zam yapılacak? 2022 Emekli (SGK, BAĞKUR) zammı açıklandı mı? - Haberler
Haberi Paylaş

Emeklilere ne kadar zam yapılacak? 2022 Emekli (SGK, BAĞKUR) zammı açıklandı mı?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Emeklilere ne kadar zam yapılacak? 2022 Emekli (SGK, BAĞKUR) zammı açıklandı mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, canlı yayında NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen'in sorularını yanıtladı. Memur ve emeklilerin merakla beklediği zam haberler iyle ilgili de konuşan Bakan Nebati, heyecanlandıran bir mesajı verdi. Peki, Emeklilere ne kadar zam yapılacak? 2022 Emekli (SGK, BAĞKUR) zammı açıklandı mı?

Bakan Nebati, "Memurumuzu bugüne kadar koruduk bundan sonra da korumaya devam edeceğiz. Sabit gelirlilerin hakkını koruyan tedbirleri alacağız. Emeklilerimiz için de arkadaşlarımız çalışıyor. Emeklilerimizi memnun edecek bir çalışma olacağına ilişkin benim de kanaatim çok yüksek." dedi. 2022 Emekli (SGK, BAĞKUR) zammı açıklandı mı? Emeklilere ne kadar zam yapılacak?

2022 EMEKLİ ZAMMI AÇIKLANDI MI?

Emekli ve memurların beklentisini yükselten bir açıklama yapan Bakan Nebati, "Memurlarımıza gerekli ek artışlar yapıldı. Ücretliler için gereken adımlar atıldı. Kurumlar Vergisi'nde düşüş yapıyoruz, KDV'de önemli düzenlemeler yapıyoruz, güzel şeyler olacak. Bu çalışmaların neticelerinde enflasyon beklentimiz aşağı yönlüdür. Emeklilerimiz için de ilgili bakanlıklarımız, arkadaşlarımız çalışıyor. Bununla ilgili yapılacak iyileştirmenin emeklilerimizi mutlu edecek bir iyileştirme olacağına inanıyorum." diye konuştu.

Bakan Nebati, "Ekonomi yönetimimize, sayın cumhurbaşkanımıza, siyasal iktidara lütfen gereken ihtimamı gösterin. Çünkü algılarla, sosyal medyayla hareket ederseniz kaybedersiniz." ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı da konu ile ilgili olarak "Emeklilerimizi mutlu edecek bir iyileştirme olacak" dedi.

Osman Demir
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Emekli Maaşı Emekli Gündem Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title