Ekol Transport Logistic Münih'e Çıkarma Yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

Ekol Transport Logistic Münih'e Çıkarma Yaptı

KurumsalHaber.com - Basın Bültenleri
Ekol Transport Logistic Münih'e Çıkarma Yaptı

Avrupa'da ve Türkiye'de gerçekleştirdiği önemli yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren Ekol Lojistik, ilk olarak 1996 yılında Ekol Almanya ile başladığı Avrupa yolculuğuna, 2011'de Ekol Romanya ve Ekol İtalya ile devam etti.

Avrupa'da ve Türkiye'de gerçekleştirdiği önemli yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren Ekol Lojistik, ilk olarak 1996 yılında Ekol Almanya ile başladığı Avrupa yolculuğuna, 2011'de Ekol Romanya ve Ekol İtalya ile devam etti. Ekol, 2012 yılında ise; Ekol Bosna, Ekol Fransa, Ekol Yunanistan ve Ekol Ukrayna'da gerçekleştirdiği yatırımları ile Türkiye merkezli bölgesel ve çok uluslu bir oyuncu olma yolunda Avrupa'nın 7 ülkesinde şirket satın almaları, ortaklıklar ve kendi kurduğu şirketleri ile büyümeye devam etti.

Ekol, 2013 yılına da hızlı bir giriş yaparak, Belçika'nın önde gelen lojistik şirketlerinden Transuniverse Group'un Türkiye'deki şirketi Transuniverse Nakliyat ve Lojistik Ticaret A.Ş.'yi bünyesine katarak büyümesini sürdürdü.

Bu büyüme ile paralel olarak özellikle Avrupa'daki uluslararası müşterilerine sürdürebilir ve rekabetçi hizmetler sunmak üzere yine 2013 yılında Ro-Ro hattını kurarak yatırımlarına bir yenisini daha ekleyen Ekol, en son teknolojiye sahip, her biri 240 treyler kapasiteli, isimleri Hatche, Paqize ve Qezban olan modern Ro-Ro gemileri ile haftanın üç günü karşılıklı seferlerini İstanbul-Trieste limanları arasında gerçekleştirmeye başladı.

Sadece Avrupa'da 7 ayrı milletten 1200 Avrupalı çalışanı bulunan Ekol 4-7 Haziran tarihleri arasında Münih'te gerçekleşen Transport Logistics 2013 fuarına yaklaşık 300 metrekare bir stant ile katılarak fuarda Türkiye'den en büyük hacimle yer alan firma oldu.

Fuar'da Ekol standını ziyaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın "Türk lojistik sektörünün dünyada geldiği noktayı oldukça sevindirici buluyorum. Ekol'ün buradaki temsili, büyüklüğüne ve ülkemize yakışır şekilde olmuştur. Sektörümüzün önemli oyuncularından biri olarak kendilerini tebrik ediyorum" dedi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde Avrupa'daki önemli müşterileri ve Almanya'nın önde gelen bürokratlarının katılımı ile Münih Kempinski Otel'de bir davet vererek iş ortakları ile bir araya gelen Ekol Lojistik CEO'su Tayfun Öktem konuya ilişkin olarak;

"Avrupa'daki yatırımlar Ekol'ün en önemli kilometre taşlarını oluşturmaktadır. İlk olarak 1996 yılında Ekol Almanya ile başlanan Avrupa atılımlarına her geçen gün bir yenisi eklenirken, amacımız Avrupa'da lojistik denince akla gelen ilk 5 markadan biri olmaktı. ve bugün gelinen noktada gerek son dönem yatırımlarımız gerekse Avrupa Çevre Ödülü gibi uluslar arası ödüllerimiz ile bu amacımıza hızla yaklaşmaktayız. Depo ve araç yatırımları ile 20 milyon € ilave yatırım yapılması planlanan tüm Avrupa'da yatırımlarımızdan 2013 yılında 75 milyon € civarında ciro beklentimiz bulunuyor. Transport Logistic Fuarı'nda böylesine etkin bir katılım ile var olmamız şirketimiz, sektörümüz ve ülkemiz adına gurur vericidir" dedi.

KurumsalHaber.com / Basın Bültenleri

Almanya, Türkiye, Avrupa, Münih, Basın Bültenleri, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title