Edi Rama kimdir? Arnavutluk Başbakanı Edi Rama kimdir, kaç yaşında, nereli? Edi Rama'nın hayatı, kariyeri ve biyografisi! - Haberler
Haberi Paylaş

Edi Rama kimdir? Arnavutluk Başbakanı Edi Rama kimdir, kaç yaşında, nereli? Edi Rama'nın hayatı, kariyeri ve biyografisi!

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Edi Rama kimdir? Arnavutluk Başbakanı Edi Rama kimdir, kaç yaşında, nereli? Edi Rama'nın hayatı, kariyeri ve biyografisi!

Vatandaşlar tarafından merak edilen isimler arasında Edi Rama geliyor. Peki, Edi Rama kimdir? Arnavutluk Başbakanı Edi Rama kimdir, kaç yaşında, nereli? Edi Rama'nın hayatı, kariyeri ve biyografisi sizlerle...

Edi Rama (d. 4 Temmuz 1964, Tiran), Arnavut siyasetçi. 2005 yılından beri Arnavutluk Sosyalist Partisi'nin lideridir. Edi Rama kimdir? Arnavutluk Başbakanı Edi Rama kimdir, kaç yaşında, nereli? Edi Rama'nın hayatı, kariyeri ve biyografisi! Edi Rama hangi ülkenin Başbakanı'dır? İşte detaylar...

EDİ RAMA KİMDİR?

Edi Rama (d. 4 Temmuz 1964, Tiran), Arnavut siyasetçi. 2005 yılından beri Arnavutluk Sosyalist Partisi'nin lideridir. 1998-2000 yılları arası Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı ve 2000-2011 yılları arası başkent Tiran'nın Belediye Başkanı oldu. Rama 23 Haziran 2013 tarihinde, görevdeki Başbakan Sali Berişa'yı yenerek, 2013 seçimlerini kazandı. Yeni Arnavutluk parlamentosunun açılmasının ardından başbakan olarak hükûmeti kurmakla görevlendirildi.

21 Ocak 2011 tarihinde, dört kişinin öldüğü ve 150 kişinin yaralandığı 2011 yılı Arnavut muhalefet gösterilerinde yer aldı. Son zamanlarda, genel olarak seçmenleri ve başkalarıyla iletişim kurmak için bu tür Twitter ve Facebook gibi sosyal medya araçlarını kullanmaya başlamıştır.

Tiran Belediye Başkanı'yken yaşadıklarını anlattığı "Kurban" adlı kitap Türkçeye de çevrilmiş, İletişim Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

Mustafa Şirin
Gündem Editörü Haberler.com - Gündem

Edi Rama Gündem Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title