Haberler

Dursun Özbek kimdir? Dursun Özbek nereli, kaç yaşında, mesleği nedir? Dursun Özbek hayatı ve biyografisi nedir?

Abone Ol

Spor gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Dursun Özbek izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Dursun Özbek kaç yaşında, nereli? Dursun Özbek hayatı ve biyografisi nedir? Dursun Özbek kimdir?

Dursun Özbek kimdir, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Dursun Özbek hakkında araştırmalar yapılıyor. Dursun Özbek kimdir? Dursun Özbek kaç yaşında, nereli? Dursun Özbek hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde...

DURSUN ÖZBEK KİMDİR?

Doğum tarihi: 25 Mart 1949

(73 yaşında),

Şebinkarahisar

Dursun Aydın Özbek (d. 25 Mart 1949, Şebinkarahisar), Türk iş adamı, 36. Galatasaray SK başkanıdır. Galatasaray Lisesi ve İTÜ Makina Mühendisliği mezunudur. 1974 yılından beri otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Özbek, 1988 yılından beri ise turizm sektöründe Nippon ve Point Hotel zincirleriyle İstanbul ve Ankara'da, Kimeros ve Mabiche otelleriyle de Antalya'da hem yatırımcı hem de işletmeci olarak faaliyet göstermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Galatasaray SK Yöneticiliği

2011 yılında Ünal Aysal'ın yönetiminde yer alan Özbek daha sonra o yılki kulüp aidatını unuttuğu için yönetime giremeyeceği anlaşıldı ve yönetim kurulu listesinden çıkarıldı. 2014 yılında Duygun Yarsuvat'ın başkanlığında Galatasaray SK Yönetim Kurulu'na seçildi ve başkan yardımcısı oldu. 23 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilen Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı sonucunda aldığı 2800 oyla Galatasaray'ın 36. Başkanı oldu.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın 11 Ağustos 2017 tarihinde yaptığı toplantıda Kulüpler Birliği Başkanı seçildi.

20 Ocak 2018 tarihinde düzenlenen Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Seçim Genel Kurulu'nda rakibi Mustafa Cengiz'e yenildi. Galatasaray Başkanlığı ve Kulüpler Birliği Başkanlığından ayrılmıştır.

Yeniden aday olan Özbek 26 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen Galatasaray 101. olağan genel kurulunda Özbek 1361 oy alıp seçimi ikinci tamamlamıştır.

Osman Demir
Haberler.com - Gündem

Dursun Özbek Dursun Özbek Dursun Özbek Dursun Özbek Dursun Özbek Dursun Özbek Galatasaray Galatasaray Galatasaray Galatasaray Galatasaray Galatasaray Galatasaray Gündem Spor Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title