Haber : Dünyanın en uzun kadını kimdir? En uzun kadın nereli? Yaşayan en uzun kadın kimdir? - Haberler

Haberi Paylaş

Dünyanın en uzun kadını kimdir? En uzun kadın nereli? Yaşayan en uzun kadın kimdir?

 - Güncelleme:
Dünyanın en uzun kadını kimdir? En uzun kadın nereli? Yaşayan en uzun kadın kimdir?

Dünyanın enleri merak edilirken vatandaşlar bu enlerden dünyanın yaşayan en uzun kadını kim olduğu hakkında merak ettiklerini Dünyanın en uzun kadını kimdir? En uzun kadın nereli? Yaşayan en uzun kadın kimdir? sorularıyla araştırmakta.

Dünyanın en uzun kadını kim? Dünyanın enleri merak edilirken vatandaşlar bu enlerden dünyanın yaşayan en uzun kadını kim olduğu hakkında merak ettiklerini Dünyanın en uzun kadını kimdir? En uzun kadın nereli? Yaşayan en uzun kadın kimdir? sorularıyla araştırmakta. İşte dünyanın en uzun kadını!

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yaşayan 'Weaver Sendromu' nedeniyle hızla uzayan ve 2014'te 2 metre 13,5 santimetre boyu ile 'dünyanın 18 yaş altı en uzun genç kızı' unvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Rumeysa Gelgi, 2021'de yine rekor kırdı. Gelgi, bu kez yaş limiti artırarak 2 metre 15 santimetre boyu ile 'dünyanın en uzun boylu kadını' unvanına sahip oldu.

2 farklı rekor sahibi Gelgi, 3 unvan ile daha Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Gelgi, 24,93 santimetre ile 'dünyanın en büyük eline sahip kadını', 11,2 santimetre ile 'dünyanın en uzun parmaklarına sahip kadını' ve 59,90 santimetre ile 'dünyanın en uzun sırtına sahip kadını' unvanlarını aldı.

Dünyanın en uzun kadını kimdir? En uzun kadın nereli? Yaşayan en uzun kadın kimdir?

Yeni rekorların onaylandığını belirten Rumeysa Gelgi, "Bir ay kadar önce 'dünyanın en uzun eline sahip kadın', 'dünyanın en uzun parmaklarına sahip kadın' ve 'dünyanın en uzun sırtına sahip kadın' unvanlarını elde ettim. Bu rekorlar için başvuru yapmak, geçtiğimiz yıl 'dünyanın en uzun boylu kadını' unvanını elde ettiğim zamanlardan beri aklımdaydı. Bu yıl tekrar, bu 3 unvan için başvuru yaptım. Bir ölçüm süreci gerçekleştirdik ve yeni rekorlarım onaylandı" dedi.

İlham kaynağı olmak istediğini belirten Gelgi, "Ciddi fiziksel farklılıklar ile dünyaya geldim. Bu farklılıkların mümkün olduğu kadarının da tanınmasını ve kutlanmasını istedim. Umuyorum ki; bu yaptığım görünür farklılıklara sahip her birey için bir ilham kaynağı olur. Kendilerini oldukları gibi kabul etme yönünde. Kendilerini oldukları gibi kabul ettiklerinde dünyanın da onu kabul ettiğini, bu şekilde göstermiş oluyorum. Motivasyonum tamamıyla buydu" diye konuştu.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Kimdir Gündem Magazin Haberler

title