Haberi Paylaş

Duhok Zaho nerede? Irak Duhok Zaho haritası ve konumu!

Gündem Haberleri

Duhok Zaho nerede? Irak Duhok Zaho haritası ve konumu!

Irak'ın Duhok ve Zaho şehirleri son günlerde gündem oluyor ve vatandaşların merak konusu oluyor. Vatandaşlar bu şehirlerin yerlerini merak ederken Dohuk Zaho nerede ve Irak Duhok Zaho haritası, konumu gibi konuları araştırdı. Peki, Duhok nerede? Zaho nerede?

Kuzey Irak'ın Dohuk vilayetinin Zaho bölgesi sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Peki, Duhok Zaho nerede? Irak Duhok Zaho haritası ve konumu ne? İşte, merak edilen soruların yanıtları!

DUHOK - ZAHO NEREDE?

Duhok, Irak'ın kuzeyinde bir şehirdir. 500.000 yakın nüfusu vardır ve çoğunluğunu Kürtler ve Süryaniler oluşturur. Bazı kaynaklara göre Duhok Kurmanciye göre "küçük köy" anlamın gelmektedir. Dicle Nehri boyunca uzanır ve etrafını dağlar çevreler.

IRAK DUHOK ZAHO HARİTASI VE KONUMU!

Zaho, Irak'ın kuzey bölgesinde yer alan bir şehirdir. Zaho şehrin nüfusu yaklaşık 350,000'dir. Nüfusun çoğunluğunu Kürtler oluşturmaktadır. Zaho, Türkiye sınırına en yakın Irak şehiridir. Habur Sınır Kapısı ve Musul yolunun üstünde ve bütün ticaret trafiği Zaho'dan geçmektedir.

Irak Gündem Dünya Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title