Haberler

Doğal gaza zam geldi mi? Doğal gaza zam gelecek mi? Doğal gaz fiyatlarında son durum ne?

Gündem Haberleri

BOTAŞ haziran itibarıyla elektrik üretim amaçlı gazın satış fiyatında, sanayi kuruluşlarında ve mesken abonelerinin tarifesinde değişiklik yapılmadığını açıkladı. Peki, Doğal gaza zam geldi mi? Doğal gaza zam gelecek mi? Doğal gaz fiyatlarında son durum ne?

Doğal gaza zam geldi mi? Sorusu, seçim sonrasında oldukça sık merak edilen konular arasında yer alıyor. BOTAŞ'ın internet sitesinde hazirana ilişkin tarife tablosu yayımlandı. Doğal gazda haziranda geçerli olacak mesken ve sanayi aboneleri ile elektrik üretime yönelik tarifeler sabit kaldı. Peki, Doğal gaza zam geldi mi? Doğal gaza zam gelecek mi? Doğal gaz fiyatlarında son durum ne?

DOĞAL GAZA ZAM GELDİ Mİ?

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine haziranda uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak açıklandı. Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğal gazda 7 bin 124 lira, kademe 2 için ise 9 bin 478 lira olarak belirlendi. Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 10 bin lira olarak duyuruldu. Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık hesaplanıyor.

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır." ifadesi kullanıldı.

Gündem Ekonomi Haberler

title