Haberi Paylaş

Dodurga Seçim Sonuçları 2022: Çankırı Dodurga seçim sonuçları!

Dodurga Seçim Sonuçları 2022: Çankırı Dodurga seçim sonuçları!

Çankırı'nın Orta ilçesinde 8 yıl sonra yeniden belde statüsünü kazanan Dodurga halkı belediye başkanını seçmek için sandık başına gitti. Çankırı Dodurga seçim sonuçları merak ediliyordu. İşte, Dodurga seçim sonuçları!

Dodurga seçim sonuçları! Çankırı'nın Orta ilçesinde 8 yıl sonra yeniden belde statüsünü kazanan Dodurga halkı belediye başkanını seçmek için sandık başına gitti. Çankırı Dodurga seçim sonuçları merak ediliyordu. İşte, Dodurga seçim sonuçları haberimizde...

Çankırı Dodurga'da 8 yıl sonra yapılan belediye başkanı seçimini resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti'nin adayı Hüseyin Kaşıkçı kazandı. Kaşıkçı 955 oy ile birinci olurken en yakın rakibi Yeniden Refah Partisi'nin adayı Hakan Kuşcu ise 47 oy aldı.

Dodurga'daki bin 411 seçmen, Dodurga İlkokulu, belde yemekhanesi ve sağlık evinde kurulan 6 sandıkta saat 08.00'de oy kullanmaya başladı. Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından oy sandıkları saat 17.00 itibari ile açılmaya başlandı.

Seçimde belediye başkanlığı için AK Parti'den Hasan Hüseyin Kaşıkçı, Demokratik Sol Parti'den Namık Kaya, Demokrasi ve Atılım Partisi'nden Şerafettin Kaplan, Yeniden Refah Partisi'nden Hakan Kuşcu, Memleket Partisi'nden Osman Dede, Saadet Partisi'nden İbrahim Çolak, Adalet Partisi'nden Emine Yayla ve Türkiye Değişim Partisi'nden Kamil Erdoğdu yarıştı.

Dodurga Seçim Sonuçları 2022: Çankırı Dodurga seçim sonuçları!

Resmi olmayan sonuçlara göre Çankırı'nın Dodurga beldesindeki belediye seçimini Cumhur İttifakı'nın adayı AK Partili Hasan Hüseyin Kaşıkçı 955 oy toplayarak yüzde 87.2 oranla seçimi kazandı.

Diğer partilerin aldığı topladıkları oy ise şöyle:

  • Yeniden Refah Partisi: 47 oy (Yüzde 4.2)
  • Adalet Partisi: 23 oy (Yüzde 2.1)
  • Deva Partisi: 23 oy (Yüzde 2.1)
  • Memleket Partisi: 21 oy (Yüzde 1.9)
  • Saadet Partisi: 17 oy (Yüzde 1.6)
  • Türkiye Değişim Partisi: 14 oy (Yüzde 1.3)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonuçlarının ardından tebrik mesajı yayımladı. Erdoğan, "Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, %87,02 ile kazanan AK Partimizi ve Cumhur İttifakı'mızı tebrik ediyor, sonuçların beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Dodurga halkına selam ve muhabbetlerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

Dodurga Seçim Sonuçları 2022: Çankırı Dodurga seçim sonuçları!

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Dodurga Gündem Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title