Haberi Paylaş

Cumhur İttifakının oyu kaç? Millet İttifakının oyu kaç?

Cumhur İttifakının oyu kaç? Millet İttifakının oyu kaç?

Gündem Haberleri

Seçim anketlerine her gün bir yenisi daha ekleniyor. Siyasetteki tüm gelişmeler, partilerin ve ittifakların oyunu etkiliyor. Vatandaşların çoğu her ne kadar anket sonuçlarına güvenmediğini söylese de anket sonuçları en çok merak edilen konular arasında. Cumhur İttifakının oyu kaç? Millet İttifakının oyu kaç? AK Parti'nin oyu kaç? CHP'nin oyu kaç? MHP'nin oyu kaç? İYİ Parti'nin oyu kaç? HDP'nin oyu kaç? Saadet Partisi'nin oyu kaç? soruları en çok araştırılan konular.

Yöneylem Araştırma Şirketi'nin 27 ilde 2 bin kişiyle görüşerek gerçekleştirdiği son seçim anketinde çarpıcı sonuçlar elde edildi. Araştırma, 27 Ekim– 3 Kasım tarihleri arasında, 27 ilde 2 bin kişiyle görüşülerek gerçekleşti. Son aseçim anketi sonuçlarına göre Cumhur İttifakının oyu kaç? Millet İttifakının oyu kaç? Ak Parti'nin oyu kaç? CHP'nin oyu kaç? MHP'nin oyu kaç? İYİ Parti'nin oyu kaç? HDP'nin oyu kaç? Saadet Partisi'nin oyu kaç? sonuçları sizler için derledik.

Ekim ayı itibarıyla Millet İttifakı, Cumhur İttifakı'nın 5.2 puan önünde ölçüldü. Kararsızlar ve oy kullanmayacaklar dağıtıldıktan sonra Millet İttifakı'nın oyu yüzde 43.4, Cumhur İttifakı'nın oyu yüzde 38.2 olarak belirlendi.

Yöneylem Araştırma Şirketi'nin yaptığı ankette Ekim ayı itibarıyla Millet İttifakı, Cumhur İttifakı'nın 5.2 puan önünde ölçüldü. Kararsızlar ve oy kullanmayacaklar dağıtıldıktan sonra Millet İttifakı'nın oyu yüzde 43.4 çıktı.

Yöneylem Araştırma Şirketi, son kamuoyu araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırma, 27 Ekim– 3 Kasım tarihleri arasında, 27 ilde 2 bin kişiyle görüşülerek gerçekleşti. "Türkiye siyaset paneli" adlı araştırmadan çıkan sonuca göre; Ak Parti oy kaybediyor, CHP'ye olan destek ise artıyor.

Araştırmaya katılanlara, "Bu pazar milletvekili seçimi yapılacak olsa hangi partiye oy verirsiniz?" diye soruldu. Kararsızlar ve "oy kullanmayacağım" diyenler dağıtıldığında seçmenlerin tercihleri şöyle oldu:

AK Parti: Yüzde 31.8

CHP: Yüzde 30.3

İyi Parti : Yüzde 13.1

HDP: Yüzde 10.6

MHP: Yüzde 6.4

DEVA Partisi: Yüzde 1.2

Yeniden Refah Partisi: Yüzde 1.1

Saadet Partisi: Yüzde 0.8

Gelecek Partisi: Yüzde 0.7

TİP: Yüzde 0.7

Millet İttifakı Cumhur İttifakı Saadet Partisi Seçim anketi İYİ Parti AK Parti HDP MHP CHP Gündem Politika Haberler

title