Haberi Paylaş

Çorum Lise Taban Puanları 2022: Çorum Lise Kontenjanları! Çorum lise yüzdelik dilimleri! Çorum'daki liseler ve puanları!

Çorum Lise Taban Puanları 2022: Çorum Lise Kontenjanları! Çorum lise yüzdelik dilimleri! Çorum'daki liseler ve puanları!

Gündem Haberleri

Çorum lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Çorum'daki liseleri eklemeye başladılar. Çorum liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Çorum lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Çorum Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Çorum lise taban puanları ve Çorum lise yüzdelikleri haberimizde...

Çorum lise taban puanları merak ediliyor. Çorum lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Çorum'daki liseleri eklemeye başladılar. Çorum liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Çorum lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Çorum Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Çorum lise taban puanları ve Çorum lise yüzdelikleri haberimizde...

Çorum lise yüzdelik dilimleri ve kontenjanlar şu şekildedir:

Çorum Lise Taban Puanları 2022: Çorum Lise Kontenjanları! Çorum'daki liseler ve puanları! Çorum lise yüzdelik dilimleri!

Daha fazla lise için aşağıdaki bağlantı üzerinden Çorum lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çorum lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri için ÇORUM LİSE TABAN PUANLARI 'na tıklayınız.

2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak olup, 20 Temmuz 2022 saat 17.00'ye kadar sürecek.

Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler. Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.

Sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne, sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8'inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il, ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak.

Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılacak.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Gündem Yaşam Haberler

title