Haberi Paylaş

Çorak Arazilerde Tarım Yapılmasına İmkan Sağlayan Toprak Yapıldı

Genel Haberleri

Çorak arazilerde tarım yapılmasına imkan sağlayan toprak yapıldı Yağmursuz ürün veren toprak yaptı Bu toprak havadaki nemi emerek tarladaki verimi ikiye katlıyorBURSA - Bursa'da bir kaşif havadaki nemi emen absorbe toprak üretti.

Çorak arazilerde tarım yapılmasına imkan sağlayan toprak yapıldı

Yağmursuz ürün veren toprak yaptı

Bu toprak havadaki nemi emerek tarladaki verimi ikiye katlıyor

BURSA - Bursa'da bir kaşif havadaki nemi emen absorbe toprak üretti. Sinan Özer, bu toprağın dünyada açlığa çare olacağını iddia ediyor.

Daha önceleri de kurşun geçirmez beton yapan Sinan Özer, düşük maliyetlerle ürettikleri toprağın absorbe özelliği olduğunu, toprağın su ve mineralleri sünger gibi emdiğini söyledi. Özer'e göre buluşu hidroskopik gözeneklere sahip, çorak arazilerde tarım yapılmasına imkan sağlıyor. Tarlanın tamamına bile uygulanmasına gerek yok. Yüzde 20 oranında absorbe toprak eklendiği takdirde rekolte iki misli artıyor. Ayrıca toprağa atılan atık veya gübrelerin kokusunu emerek toprakta hızlı bir şekilde parçaladığı için toprağın kütlesini artıyor.

Sinan Özer, toprakla çimentoyu karıştırarak bir tuğla çeşidi de yapılabileceğini dile getirerek,bu tuğla çeşidinin radyasyonu emdiğini ve odalardaki ısı dengesini sağladığını söyledi.

Buluşu için patent başvurusunda bulunan kaşif Sinan Özer, "Ticari bir kaygım yok. Afrika'da insanlar açlıkta ölürken parayı düşünemem. Niyetim bu buluşumun dünyadaki açlık meselesine çare olması. Sosyal proje kapsamında insanlığın hizmetine sunmayı düşünüyorum" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Sinan Özer Tarım Genel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title