Haber : ÇEVRELİ VİYADÜĞÜNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR - Haberler

Haberi Paylaş

ÇEVRELİ VİYADÜĞÜNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

ÇEVRELİ VİYADÜĞÜNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Devlet Su İşleri Genel MüdürlüğüDevlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Artvin İlinde yapılan yatırımlarla Çoruh Nehrine altın gerdanlıklar takmaya, karayolları ve köy yollarını yeniden inşa etmeye, tarihi eserleri korunmaya, enerji ve telefon hatlarını yenilemeye, derelerdeki taşkın...

Devlet Su İşleri Genel MüdürlüğüDevlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Artvin İlinde yapılan yatırımlarla Çoruh Nehrine altın gerdanlıklar takmaya, karayolları ve köy yollarını yeniden inşa etmeye, tarihi eserleri korunmaya, enerji ve telefon hatlarını yenilemeye, derelerdeki taşkın riskini azaltmaya, gölet ve sulama işleri yapmaya, yeni yerleşim yerleri inşa etmeye, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye devam ediyor. Yusufeli Barajı Köy Yolları Yapımı 2. Kısım İnşaatı kapsamında Çevreli Köy Yolu ve Çevreli Viyadüğü, Darıca Köy Yolu, Mutlugün Köy Yolu ve Yeniköy Yeni Yerleşim Yeri Köy Yolları yapılacaktır. Proje uzunluğu 14, 37 km olup; güzergah üzerinde 1. 630 metre uzunluğunda 2 adet tünel ile 220 metre uzunluğunda 1 adet dengeli konsol köprü bulunmaktadır. Uzunluğu 220 metre olan ve dengeli konsol köprü olarak inşa edilmekte olan Çevreli Viyadüğünün ayak yüksekliği 60 metredir. Bugüne kadar Çevreli Köyü güzergahında sanat yapısı çalışmaları ve Çevreli Viyadüğünde P1 ayağında tabliye, P2 ayağında başlık A1 ve A2 kenar ayağında ise elevasyon donatı ve beton çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Darıca Köy Yolu güzergahında üstyapı alt temel sergi çalışmaları devam etmektedir. Fiziksel gerçekleşme % 81 seviyesindedir.

Habermetre / Toplum

Devlet Su İşleri Enerji Artvin Toplum Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Habermetre tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Habermetre tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Habermetre kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title