Haberler

Celile Eren Ökten kimdir, nereli, kaç yaşında, nereye atandı ve görevi nedir? Yeni Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten kimdir?

Abone Ol

Kabine'de yeni bakan yardımcıları belli oldu. Bakan yardımcılığına atanan Celile Eren Ökten ise çok araştırılıyor. Vatandaşlar merak ediyor. Celile Eren Ökten kimdir, nereli, kaç yaşında, nereye atandı ve görevi nedir?

Atamalara ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre yeni bakan yardımcıları belli oldu. Bakan yardımcısı olan Celile Eren Öktenise çok araştırılıyor. Vatandaşlar merak ediyor. Celile Eren Ökten kimdir, nereli, kaç yaşında, nereye atandı ve görevi nedir?

CELİLE EREN ÖKTEN KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA, NEREYE ATANDI VE GÖREVİ NEDİR?

Doç. Dr. Celile Eren Ökten, Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümünde Doçent Dr. olarak görev yapmış olup Yeni Türk Edebiyatı, Dünya Edebiyatı, Söylem, Toplum, dilbilim, Metin dilbilim, Bilimsel Araştırma Yöntemleri, Yabancı Dil Olarak Türkçe derslerini vermiştir. Doç. Dr. Celile Eren Ökten, İsviçre Bern'de Eğitim Müşaviri görevi yürütmüş bir bilim insanı ve Türkologdur. 21.06.2023 tarihinde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Ökten, Prof. Dr. Kâzım Yetiş danışmanlığında yürütülen "Tanzimat'tan Cumhuriyet'e Türk Dili ve Edebiyatı'nın Eğitimi-Öğretimi (1839-1923)" adlı doktora tezinde hem Türkçenin hem de İngilizcenin ana dil olarak öğretilmesini çalışmıştır. 2006-2007 yıları arasında Wisconsin Üniversitesi'nde (Madison) Eğitim Programları Bölümünde Prof. Dr. Thomas Popkewitz ile birlikte "Dil planlaması ve Dil politikaları" üzerine doktora sonrası araştırmalar yapmış; daha sonra 2007-2011 yıları arasında Prof. Dr. François V. Tochonile Wisconsin Üniversitesi ve Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Bakanlığı'nın ortak desteklediği, Amerikan üniversitelerindeki Türkçe programlarının yeniden yapılandırılması ile ilgili bir proje olan "Dil Öğretiminde Derin Yaklaşım" çalışmasında eş yürütücü, materyal geliştirici ve program düzenleyicisi olarak görev almıştır. Ayrıca uzun yılar hem Galatasaray üniversitesi hem Yıldız Teknik Üniversitesi'ndeki Erasmus programlarında dil eğitmenliği yapmış; Prof. Dr. Marie-Helene Sauner Leroy'un Fransızlar için geliştirdiği Türkçe öğrenme yönteminin ve materyallerinin hazırlanmasında katkıda bulunmuştur. Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında, belediyelerde mesleki eğitim, yetişkin eğitimi, yaygın eğitim konularında yurt dışı ve yurt içinde çeşitli çalışmalara katılmıştır.

Serhıldan Hülakü
Haberler.com - Gündem

Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanı Gündem Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Survivor ne zaman başlayacak? 2024 SURVİVOR ALL STAR KADROSU! Survivor takımları belli oldu mu? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Ocak 2024 asgari ücret ne kadar? Asgari ücrete zam ne kadar olacak? MasterChef dün akşam kim elendi? 10 Aralık MasterChef'e kim veda etti? Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (11 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title